Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lego pomáhá s osvětou ohledně Ukrajiny. Zelenskyj je hitem

2 minuty radosti
Foto: Citizen Brick

Dění na Ukrajině není lhostejné ani obchodníkům. Například firma Citizen Brick z amerického Chicaga, která navrhuje vlastní designy stavebnice Lego, se rozhodla zareagovat na ruskou invazi originálním způsobem. Výsledkem je tematická limitovaná edice panáčků připomínajících ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a mini modelů Molotovových koktejlů.

Figurky vzbudily mezi lidmi velký ohlas. Nejedná se přitom pouze o módní výstřelek, který by jen vydělával na utrpení řady lidí. Projekt má dalekosáhlejší přesah. Výtěžek z prodeje totiž firma věnuje na pomoc Ukrajincům.

Foto: Citizen Brick

Za jednu zmenšenou verzi Zelenského zájemci zaplatili sto dolarů (přes 2 200 korun), jeden Molotovův koktejl je pak vyšel na deset dolarů (přibližně 220 korun). Obchod tak už díky prodeji vybral na pomoc Ukrajině přes 16 tisíc dolarů (více než 350 tisíc korun). Veškerý výtěžek společnost zašle americké humanitární organizaci Direct Relief, která pomáhá lékařům a sestrám v krizových oblastech se zajištěním potřebného zdravotnického materiálu. 

Zdroj: Aktuálně

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…