Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Láska zvítězí. Německé kostely požehnají vztahům stejného pohlaví navzdory Vatikánu

Ilustrační foto: Freepik

V Německu mohou uzavřít sňatek všichni lidé bez ohledu na pohlaví už od roku 2017. Požehnání svazkům gayů a leseb ale nepodporuje Vatikán. V Německu se proti tomu rozhodli protestovat a v pondělí uspořádali v tamních kostelech protestní den, ke kterému se přidali také Švýcaři. Požehnány byly stovky párů některé z nich individuálně, jiné v rámci proslovů na konci mší.

V březnu se katolická církev vyjádřila, že gaye a lesby ve svých řadách vítá, ale její kněží nebudou žehnat hříchu. Proti tomuto postoji se ohradili němečtí katolíci a distancovalo se od něj více než 230 profesorů teologie z Německa, Rakouska, Švýcarska a Nizozemí. Jeden z organizátorů iniciativy, Bernd Mönkebüscher z arcidiecéze Paderborn, řekl rádiu Deutschlandfunk, že neslyšel žádný přesvědčivý argument, který by mu zakazoval taková požehnání dávat. „Když lidé žádají o požehnání pro svou lásku a partnerství, kdo jsem já, abych se objevil jako církev a řekl, že to je hřích,“ vysvětluje pastor.

K iniciativě požehnání pro milující se, která byla propagována pod heslem láska zvítězí, se v pondělí připojilo na 80 kostelů. Věřící se shodli, že láska není hřích a boží požehnání patří všem. Burkard Hose, katolický studentský kaplan z Würzburgu, během mše řekl, že v minulosti bylo mnoha lidem požehnáno tajně. „Budeme v tom pokračovat. Církev nemá autoritu požehnání odepřít,“ dodal pro Katolickou tiskovou agenturu.

Zdroje: CNA Deutsch, Deutsche Welle

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…