Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Láska prochází žaludkem, solidarita plnými vozíky. Jarní kolo potravinové sbírky se blíží

Foto: Sbírka potravin

Sbírka potravin je tradiční a oblíbenou akcí. Jedná se o den solidarity, během kterého může každý z nás pomoci snadno dostupným a velmi jednoduchým způsobem – darováním trvanlivých potravin a drogerie. Letošní jarní kolo se uskuteční v sobotu 24. dubna.

Jak přispět? Stačí navštívit nejbližší obchod, který je do celorepublikové iniciativy Sbírka potravin zapojen. Ke svému běžnému nákupu pak zájemce přidá trvanlivé potraviny nebo drogerii navíc. Po zaplacení daruje tyto položky dobrovolníkům stojícím hned za pokladnami, které pozná podle zelené zástěry s logem sbírky. Vybrané zboží pak bude převezeno do nejbližší potravinové banky, kde bude roztřízeno, zkontrolováno a připraveno pro odběratelské neziskové organizace. Poté budou balíčky dopraveny ke koncovým klientům. Často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory nebo rodiny v krizi.

Nákupní seznam usnadní výběr zboží, které potřební opravdu ocení. Foto: Sbírka potravin

Akce probíhá ve všech krajích České republiky. Organizaci mají na svědomí místní potravinové banky ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. Při realizaci pomáhají také další organizace, například Charita nebo Armáda Spásy. Již tradičně se zapojila většina velkých obchodní řetězců, jako je Lidl, Albert nebo Kaufland, ale i on-line supermarkety a drogerie.

Informace o nejbližších prodejnách i tipy na zboží, které je vhodné darovat, najdete na webových stránkách Sbírky potravin.

Související články

Zaručeně zlepší den

Operace na špičkové úrovni. Klinika chirurgie páteře v pražském Motole získala prestižní akreditaci

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Češi zachránili už stovky srnčat. Pomohly jim drony s termokamerou

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…