Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Láska prochází žaludkem, solidarita plnými vozíky. Jarní kolo potravinové sbírky se blíží

Foto: Sbírka potravin

Sbírka potravin je tradiční a oblíbenou akcí. Jedná se o den solidarity, během kterého může každý z nás pomoci snadno dostupným a velmi jednoduchým způsobem – darováním trvanlivých potravin a drogerie. Letošní jarní kolo se uskuteční v sobotu 24. dubna.

Jak přispět? Stačí navštívit nejbližší obchod, který je do celorepublikové iniciativy Sbírka potravin zapojen. Ke svému běžnému nákupu pak zájemce přidá trvanlivé potraviny nebo drogerii navíc. Po zaplacení daruje tyto položky dobrovolníkům stojícím hned za pokladnami, které pozná podle zelené zástěry s logem sbírky. Vybrané zboží pak bude převezeno do nejbližší potravinové banky, kde bude roztřízeno, zkontrolováno a připraveno pro odběratelské neziskové organizace. Poté budou balíčky dopraveny ke koncovým klientům. Často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory nebo rodiny v krizi.

Nákupní seznam usnadní výběr zboží, které potřební opravdu ocení. Foto: Sbírka potravin

Akce probíhá ve všech krajích České republiky. Organizaci mají na svědomí místní potravinové banky ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. Při realizaci pomáhají také další organizace, například Charita nebo Armáda Spásy. Již tradičně se zapojila většina velkých obchodní řetězců, jako je Lidl, Albert nebo Kaufland, ale i on-line supermarkety a drogerie.

Informace o nejbližších prodejnách i tipy na zboží, které je vhodné darovat, najdete na webových stránkách Sbírky potravin.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…