Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Láska bez nálepek. Unikátní česká seznamka hledá partnery i handicapovaným

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Sami měli zkušenost se seznámením přes seznamku i s vedením jedné takové. Řeč je o manželském páru Kristýně a Jakubovi Mertlových. Když se setkali s Michalem Sněhotou, který je handicapovaný, nápad na neotřelou seznamku byl rázem na světě!

V hledání vhodných protějšků skrz seznamku jsme byli úspěšní, v případě Michala jsme ale zjistili, že jakmile zmíníme, že má handicap, všichni ho automaticky odmítají, jako kdyby pro ně vědomí handicapu u protějšku bylo na překážku. Byl to pro mě trochu šok a zároveň výzva něco s tím udělat,“ vzpomíná Kristýna Mertlová na vznik internetové seznamky (nejen) pro handicapované TvojeLaska.cz.

Michal Sněhota, jeden z autorů seznamky. Zdroj: archiv projektu

Abychom skutečně pomohli našim klientům se úspěšně seznámit, vyvinuli jsme na základě letitých zkušeností a ohromného množství statistických dat unikátní analýzu seznamovacího potenciálu, kde klientům zdarma vyhodnotíme, jak si stojí v oblasti seznamování nebo kde mají slabá místa,“ vysvětluje Michal Sněhota. Samozřejmostí je individuální přístup, kdy administrátoři zajistí uživatelům potřebnou asistenci s ohledem na jejich postižení. K dispozici jsou také služby vztahových koučů.

Seznamka nepomáhá pouze s navazováním partnerských vztahů, ale i přátelství. „Zcela transparentně říkáme, že u řady našich handicapovaných uživatelů je právě hledání přátel hlavní motivací, neboť jim třeba zdravotní stav ani nic jiného nedovolí,“ doplňuje Sněhota. Kamaráda či partnera už díky Tvojí lásce našly v uplynulých letech stovky uživatelů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Ekologické pohřbívání dostalo v New Yorku zelenou. Těla se budou kompostovat

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…