Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Která česká města se nemusí stydět za své webové stránky? Zlatý erb letos putuje na Vysočinu i do Prahy

2 minuty radosti
Jihlava. Foto: Pixabay

Více než 400 českých měst a obcí se letos ucházelo o titul Zlatý erb, ocenění za nejlepší webové stránky a elektronické služby. Cílem soutěže, kterou zaštiťuje české Ministerstvo pro místní rozvoj, je podpořit modernizaci veřejné správy a samosprávy a přispět tak k rozvoji kvality života v českých městech a obcích.

Vítězem třiadvacátého ročníku soutěže v kategorii měst se stala Jihlava, která již v minulosti klání šestkrát vyhrála. Letos porotci v krajském městě Vysočiny ocenili mimo jiné také online magazín Ježkovy oči, který je součástí jihlavského webu a slouží jako oficiálním zpravodaj města.

Foto: město Jihlava

První příčku mezi obcemi obsadila Tisá z Ústeckého kraje. „Znamená to pro nás hodně. My se této soutěži věnujeme už od roku 2004, kdy jsme se poprvé přihlásili. Nové stránky máme od roku 2019,“ uvedl místostarosta obce Jiří Červinka pro server Český rozhlas.

Foto: obec Tisá

Mezi soutěžícími o nejlepší Smart City a elektronické služby uspěla Praha 2 a její projekt Encyklopedie Prahy 2 – kulturně historické dědictví. Jedná se o internetový souhrnný přehled kulturních a historických míst pražské části, který má za cíl nejen informovat, ale také vzdělávat a posilovat sounáležitost a hrdost na Prahu 2.  

Foto: Encyklopedie Prahy 2

Kromě webových stránek se soutěžilo také o ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. Z měst a obcí byl oceněn Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně, mezi kraji a regiony první místo obsadil Oficiální turistický portál Pardubického kraje Vychodni-Cechy. Zvláštní cenu za trvalý rozvoj webových stránek si pak vysloužil hrad Radyně.

Foto: královský hrad Radyně

Zdroj: zlatyerb.cz, jihlava.cz, Český rozhlas

Související články

Zaručeně zlepší den

Daruj Kelímek! Dobročinný projekt vybral bezmála tři miliony korun

Nová digitální nomádská víza usnadní život a práci ve Španělsku

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Unikátní projekt Sanitka přání bude plnit touhy lidí v Praze a Středočeském kraji

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…