Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Koukej, kde co lítá! Soutěž ochránců přírody baví a vzdělává nejen děti

Zdroj fotografií: Canva

Hledáte způsob, jak doma zabavit sebe i děti? Podívejte se z okna! Nejen, že se ledasčemu přiučíte, ale navíc můžete vyhrát lákavé ceny od Českého svazu ochránců přírody.

Zejména pro šťastné majitele zahrad, kterým se intenzivní pobyt doma už trochu zajídá, připravil Český svaz ochránců přírody (ČSOP) speciální soutěž. Cílem je veřejnost nejen zabavit a edukovat, ale zároveň získat cenná data pro zmapování výskytu ptačích druhů v Česku.

Pravidla nejsou nijak složitá. Zájemci si mohou stáhnout připravený pozorovací arch, do kterého budou po dobu platnosti nařízení o omezení pohybu osob zapisovat druhy ptáků, které na své zahradě zpozorují. Jakmile tato doba pomine, proběhne slosování vyplněných a e-mailem zaslaných archů. Výherci se mohou těšit na hodnotné i netradiční ceny, jako je dalekohled, členství v ČSOP nebo třeba pytlík netopýřího guana, které se používá jako hnojivo.

Zapojení do soutěže může být také zpestřením domácí výuky přírodopisu či biologie. Pořadatelé se zavázali vydat žákům a studentům potvrzení o účasti pro jejich učitele.

Zdroj: zivazahrada.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.