Česká firma přichází s inovativním způsobem léčby inkontinence. Stimulací nervů elektrickými impulzy dovede vytrénovat mozek tak, aby k nepříjemnému zážitku nedocházelo.
Start-up Tesla Medical navázal na vývoj přístroje URIS, který započal na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Tým odborníků vyvinul první neinvazivní neuromodulační metodu na světě. Elektrickými impulzy při ní dochází k trénování mozku, což zvyšuje jeho schopnost regenerace a rozšiřuje možnosti jak napravit poškození v komunikaci drah mezi mozkem a močovým měchýřem. Účinnost je podobná jako u léků, výhodou je však trvání efektu. Nejprve je potřeba po dobu šesti až dvanácti týdnů každodenní třicetiminutová stimulace. V další fázi se intervaly prodlužují.
Výhodou přístroje je zejména jeho přenositelnost, pacienti jej tedy můžou použít, kdykoliv je potřeba. Existuje přitom naděje, že by touto metodou bylo možné léčit i jiné choroby. „Do budoucna chceme rozvíjet technologii neuromodulace pro další účely použití a léčbu chronických onemocnění,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Tesla Medical Lukáš Doskočil.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku
Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…