Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Komunikace s cizími lidmi nás může učinit šťastnějšími

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nemluv s cizími lidmi, říkávaly nám maminky v dětství. Ovšem něco, co se zdá být užitečné v tomto období života, nemusí být užitečné v dospělosti. Vyhýbání se každodenním interakcím s neznámými lidmi může snižovat pocity štěstí.

Profesorka psychologie z Univerzity v Britské Kolumbii Elizabeth Dunn sdělila pro Huffington Post, že je zjevné a mnoha studiemi dokázané, že díky povídání s přáteli můžeme zažívat velký přísun radosti. Nové výzkumy ovšem poukazují i na to, že zážitek štěstí můžeme získat i z povídání si s lidmi, které neznáme.

„Lidské bytosti jsou stvořeny k sociální komunikaci. Co je ovšem překvapivé a nové, je poznatek, že můžeme získat podobné benefity z kontaktu s lidmi, které neznáme. Myslíme si, že to vychází z něčeho, co je hluboce zakotvené v lidské povaze, ale co jsme možná ztratili v moderní kultuře,“ přibližuje Dunn.

Její výzkum přišel s poznatkem, že pokud se k cizím lidem chováme s laskavostí, máme sklon být šťastnější i v kontaktu s našimi milovanými, než když prožíváme den za dnem a cizí lidi ignorujeme. „Kontakt s cizím člověkem může podle našich zjištění poskytnout nečekaný zdroj povzbuzení naší nálady,“ uzavírá Dunn.

Zdroj: huffingtonpost.com

Související články

Společnost

Šest minut čtení před spaním stačí ke zmenšení stresu

Inspirace

Sdílejte jídlo, budete lepším člověkem

Inspirace

Vědci přišli s novými poznatky ohledně lidského snění

Společnost

Jak potěšit přátele? Sdílejte s nimi již známé příběhy

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.