Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Koleje a menzy VUT ruší plastové kelímky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Téměř půl milionu plastových kelímků ročně spotřebují studenti a zaměstnanci Vysokého učení technického v Brně. Vedení menz a kolejí se proto rozhodlo od nového roku dodržovat nový plán na ochranu životního prostředí. Nejprve zavedou kelímky z plastu ekologického a později by mělo dojít i na papírové.

„V současnosti spotřebováváme poslední kusy klasických plastových kelímků. Od začátku příštího roku už se budou studenti setkávat jen s ekologickým plastem. Jednáme už ale i s výrobci papírových kelímků. Jakmile vyřeší otázku cejchování míry s Českou obchodní inspekcí, rádi bychom v budoucnu přešli na papírové kelímky,“ vysvětlila ředitelka Kolejí a menz VUT Dagmar Vlčková.

Novinkou budou také automaty na čepovanou vodu na frekventovaných místech techniky. Jeden přístroj už zavedla Fakulta stavební a za půl roku ušetřila téměř 40 tisíc PET lahví, tedy skoro tunu plastu. Dlouhodobě se pak VUT snaží snížit spotřebu vody, která za rok činí asi 10 milionů korun, aktivně třídí odpad nebo omezuje igelitové tašky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.