Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

KFC přichází s rostlinnou alternativou nugetek

KFC má nově v nabídce kromě sýrového wrapu také Veggets. Foto: KFC

KFC zatím nabízelo pouze wrap se sýrem halloumi, jinak mělo v menu jen masové pokrmy. Na konci září server CzechCrunch informoval o jejich novince Veggets, rostlinné alternativě k oblíbeným kuřecím nugetám.

Ať už lidé myslí na planetu a zvířata, nebo mají problém se stravitelností masa, rádi by si dopřáli stejné pokrmy jako ostatní. Stále jim může dělat problém v restauracích a obchodech najít vhodné pokrmy a potraviny. V zahraničí KFC již několik let spolupracuje s Beyond Meat nebo Quorn, značkami nemasových pokrmů, které se těší velké oblibě. V České republice se začal zájem o rostlinné náhražky také zvedat, proto reagovalo i české zastoupení firmy. Veggets budou k dostání samostatně nebo v kyblících podobně jako kuřecí speciality. K dostání ovšem nebudou ve všech jejich restauracích, ale jen na 60 pobočkách v Praze, Brně, Plzni a Ostravě.

McDonald’s, Burger King nebo Burrito Loco u nás mají v nabídce nemasové pokrmy již delší dobu, bylo tak jen otázkou času, kdy se k nim další velký řetězec fastfoodového občerstvení přidá. Burger King ve světě dokonce nedávno otevřel pobočku, která se zaměřuje více na rostlinné alternativy než maso. Samy řetězce rychlého občerstvení lákají i „masožravce“, aby nemasové alternativy vyzkoušeli, protože jsou téměř k nerozeznání od originálu. Už jste je vyzkoušeli sami?

Zdroj: CzechCrunch

Související články

Zaručeně zlepší den

Průlomový zeměpisný objev: Země má další vrstvu zemského jádra

Život na Zemi může mít mimozemský původ

Ve Španělsku se dočkají zaslouženého volna při menstruaci

Švýcarsko má nový světový rekord – nejdelší osobní vlak

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…