Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ke kávě zákusek a antigenní test. Vídeňská kavárna nabízí speciální koronavirové menu

Foto: Sandra Felber, Café Museum

Rakouská metropole je pro mnohé synonymem klidu, muzeí a posezení u kávy se Sacher dortem. V době pandemie se tato idylka přizpůsobila situaci a z Café Museum se stala testovací kavárna. Nejen, že si může zákazník odnést svou oblíbenou kávu a zákusek, ale rovnou se i otestuje. Na mobil či e-mail poté obdrží potvrzení o výsledku.

Antigenní testy v podniku na Karlově náměstí provádí číšník Patrik, který se před kariérou baristy vyučil zdravotníkem. Dohlíží na něj i farmakoložka Sylvia Salamon z nedaleké lékárny. Zákazníci do kavárny vstupují s nasazeným respirátorem a je jen na nich, zda odejdou pouze s nápojem, zákuskem nebo i bezplatně provedeným testem. Potřeba je jen zdravotní průkaz či jiný doklad totožnosti, aby bylo možné vydat oficiální potvrzení. Do několika minut jim přijde potvrzení v SMS zprávě nebo na e-mail.

Majitelka kavárny naplňuje rakouskou strategii masivního testování. Foto: Sandra Felber, Café Museum

Majitelka Café Museum Imgard Querfeld se pro testování v kavárně rozhodla z více důvodů. Jednak chtěla navzdory „gastrolockdownu“ oživit její prostory a zároveň vycítila příležitost udělat něco smysluplného. Naplňuje tím i rakouskou strategii masivního testování, které má včas odhalit šíření infekce. Jelikož je majitelkou dalších devíti kaváren a restaurací, je možné, že budou mít obyvatelé a návštěvníci Vídně příležitost dostat test i k hlavnímu chodu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…