Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ke kávě zákusek a antigenní test. Vídeňská kavárna nabízí speciální koronavirové menu

Foto: Sandra Felber, Café Museum

Rakouská metropole je pro mnohé synonymem klidu, muzeí a posezení u kávy se Sacher dortem. V době pandemie se tato idylka přizpůsobila situaci a z Café Museum se stala testovací kavárna. Nejen, že si může zákazník odnést svou oblíbenou kávu a zákusek, ale rovnou se i otestuje. Na mobil či e-mail poté obdrží potvrzení o výsledku.

Antigenní testy v podniku na Karlově náměstí provádí číšník Patrik, který se před kariérou baristy vyučil zdravotníkem. Dohlíží na něj i farmakoložka Sylvia Salamon z nedaleké lékárny. Zákazníci do kavárny vstupují s nasazeným respirátorem a je jen na nich, zda odejdou pouze s nápojem, zákuskem nebo i bezplatně provedeným testem. Potřeba je jen zdravotní průkaz či jiný doklad totožnosti, aby bylo možné vydat oficiální potvrzení. Do několika minut jim přijde potvrzení v SMS zprávě nebo na e-mail.

Majitelka kavárny naplňuje rakouskou strategii masivního testování. Foto: Sandra Felber, Café Museum

Majitelka Café Museum Imgard Querfeld se pro testování v kavárně rozhodla z více důvodů. Jednak chtěla navzdory „gastrolockdownu“ oživit její prostory a zároveň vycítila příležitost udělat něco smysluplného. Naplňuje tím i rakouskou strategii masivního testování, které má včas odhalit šíření infekce. Jelikož je majitelkou dalších devíti kaváren a restaurací, je možné, že budou mít obyvatelé a návštěvníci Vídně příležitost dostat test i k hlavnímu chodu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…