Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Když má příroda smysl pro humor. Podívejte se na nejvtipnější fotky zvířat

Zdroj fotografií: The Comedy Wildlife Photography Awards

Že je příroda mocná čarodějka, víme snad všichni. Dokáže ale taky pěkně pobavit. Dokazuje to i soutěž The Comedy Wildlife Photography Awards, která každoročně nabízí ty nejvtipnější záběry zachycené ve volné přírodě. Vítězné fotografie z letošního ročníku přinášíme v článku.

Být ve správný čas na správném místě je pro dobrou fotografii leckdy klíčové. U snímků přírody to platí dvojnásob, což potvrzují i ocenění v této originální fotosoutěži. Na vítězství v letošním sedmém ročníku dosáhl Australan Mark Fitzpatrick, který při potápění ve Velkém bariérovém útesu originálně zachytil želvu, jakoby se zdviženým prostředníčkem.

Snímek želvy Terryho je prvním podmořským vítězem v historii soutěže. Fotka zaujala všechny, kteří se snaží vytvořit svět ohleduplnější ke zvířatům. Každopádně dokázala pobavit i zahrát na vážnou notu,“ uvedli pořadatelé soutěže s odkazem k jejímu záměru, kterým je rozšiřovat povědomí o ochraně přírody.

Další oceněné fotografie zachycují třeba relaxujícího lachtana, lakomého papuchalka nebo vysmátou rybičku. Prohlédněte si je všechny v naší galerii.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…