Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Když má příroda smysl pro humor. Podívejte se na nejvtipnější fotky zvířat

Zdroj fotografií: The Comedy Wildlife Photography Awards

Že je příroda mocná čarodějka, víme snad všichni. Dokáže ale taky pěkně pobavit. Dokazuje to i soutěž The Comedy Wildlife Photography Awards, která každoročně nabízí ty nejvtipnější záběry zachycené ve volné přírodě. Vítězné fotografie z letošního ročníku přinášíme v článku.

Být ve správný čas na správném místě je pro dobrou fotografii leckdy klíčové. U snímků přírody to platí dvojnásob, což potvrzují i ocenění v této originální fotosoutěži. Na vítězství v letošním sedmém ročníku dosáhl Australan Mark Fitzpatrick, který při potápění ve Velkém bariérovém útesu originálně zachytil želvu, jakoby se zdviženým prostředníčkem.

Snímek želvy Terryho je prvním podmořským vítězem v historii soutěže. Fotka zaujala všechny, kteří se snaží vytvořit svět ohleduplnější ke zvířatům. Každopádně dokázala pobavit i zahrát na vážnou notu,“ uvedli pořadatelé soutěže s odkazem k jejímu záměru, kterým je rozšiřovat povědomí o ochraně přírody.

Další oceněné fotografie zachycují třeba relaxujícího lachtana, lakomého papuchalka nebo vysmátou rybičku. Prohlédněte si je všechny v naší galerii.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…