Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Karlova univerzita odstartovala výuku farmacie na Krétě

Zdroj: Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy (faf.cuni.cz)

Nejstarší česká univerzita rozšířila své pole působnosti až na jeden z řeckých ostrovů. V říjnu otevřela svou univerzitní pobočku v Heraklionu, hlavním městě Kréty, a zahájila zde výuku magisterského programu Farmacie v anglickém jazyce. Na přípravě projektu se pracovalo tři roky.

„Naše fakulta nabídku přijala zejména z důvodu prohloubení internacionalizace, která je potřebná mimo jiné i vzhledem k nadcházejícímu demografickému poklesu studijní populace v Česku. Zároveň možnost výuky na Krétě znamená nezanedbatelnou finanční podporu fakulty,“ uvedl proděkan pro mezinárodní vztahy fakulty Petr Nachtigal.

Farmacie je v Řecku vyhledávaným oborem. Tamější kapacity pojmou však jen zhruba desetinu uchazečů. Velké množství zájemců je právě na Krétě, kde se žádná farmaceutická fakulta nenachází.
K prvnímu roku studia bylo přijato 21 studentů, většina z nich pochází z Řecka. Studovat budou podle platných univerzitních a fakultních předpisů. Rozsah výuky bude analogický s anglickou výukou na fakultě v Hradci Králové. Kompletní výuku v programu zajistí vyučující Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy.

„Doufám, že tímto je zahájena dlouhodobá a úspěšná spolupráce, ze které budou mít prospěch jak studenti v Řecku tak naše fakulta,“, prohlásil děkan fakulty Tomáš Šimůnek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …