Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Karlova univerzita odstartovala výuku farmacie na Krétě

Zdroj: Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy (faf.cuni.cz)

Nejstarší česká univerzita rozšířila své pole působnosti až na jeden z řeckých ostrovů. V říjnu otevřela svou univerzitní pobočku v Heraklionu, hlavním městě Kréty, a zahájila zde výuku magisterského programu Farmacie v anglickém jazyce. Na přípravě projektu se pracovalo tři roky.

„Naše fakulta nabídku přijala zejména z důvodu prohloubení internacionalizace, která je potřebná mimo jiné i vzhledem k nadcházejícímu demografickému poklesu studijní populace v Česku. Zároveň možnost výuky na Krétě znamená nezanedbatelnou finanční podporu fakulty,“ uvedl proděkan pro mezinárodní vztahy fakulty Petr Nachtigal.

Farmacie je v Řecku vyhledávaným oborem. Tamější kapacity pojmou však jen zhruba desetinu uchazečů. Velké množství zájemců je právě na Krétě, kde se žádná farmaceutická fakulta nenachází.
K prvnímu roku studia bylo přijato 21 studentů, většina z nich pochází z Řecka. Studovat budou podle platných univerzitních a fakultních předpisů. Rozsah výuky bude analogický s anglickou výukou na fakultě v Hradci Králové. Kompletní výuku v programu zajistí vyučující Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy.

„Doufám, že tímto je zahájena dlouhodobá a úspěšná spolupráce, ze které budou mít prospěch jak studenti v Řecku tak naše fakulta,“, prohlásil děkan fakulty Tomáš Šimůnek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Bezobalu Veronikou Nováčkovou.