Kanadská linka pro osamělé seniory baví historkami i vtipy

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Izolace – ať už dobrovolná, nebo nikoliv – se stala během pár dní běžnou součástí naší každodenní reality. Zvlášť tíživě situace dopadla na starší lidi. Právě těm chtěl primárně pomoc projekt kanadských studentů, přístupný je ale pro každého.

Vytočit bezplatné telefonní číslo a pak už se jen bavit. Vtipy, povídkami, písněmi, básničkami, historkami nebo krátkými rozhlasovými hrami. Poslouchat, nechat se rozveselit a zapomenout na pocit osamění. Tak funguje projekt Joy4All. „Naším cílem je udržet každého v těchto těžkých časech spokojeného. Zvlášť pak ty, kdo se sami podílejí na zlepšení situace svou izolací. Chceme těmto lidem zprostředkovat pocit sounáležitosti a štěstí,“ vysvětlují studenti.

Projekt je otevřený i příspěvkům veřejnosti. Krátkou zvukovou nahrávku, která pak bude dělat ve sluchátku radost, může nahrát a poskytnout kdokoliv. Obdobně lze poslat i humorné obrázky nebo jiný grafický materiál či psaný příspěvek. Materiál poslouží jako obsah pro instagramovou a twitterovou odnož projektu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura