Izolace – ať už dobrovolná, nebo nikoliv – se stala během pár dní běžnou součástí naší každodenní reality. Zvlášť tíživě situace dopadla na starší lidi. Právě těm chtěl primárně pomoc projekt kanadských studentů, přístupný je ale pro každého.
Vytočit bezplatné telefonní číslo a pak už se jen bavit. Vtipy, povídkami, písněmi, básničkami, historkami nebo krátkými rozhlasovými hrami. Poslouchat, nechat se rozveselit a zapomenout na pocit osamění. Tak funguje projekt Joy4All. „Naším cílem je udržet každého v těchto těžkých časech spokojeného. Zvlášť pak ty, kdo se sami podílejí na zlepšení situace svou izolací. Chceme těmto lidem zprostředkovat pocit sounáležitosti a štěstí,“ vysvětlují studenti.
Projekt je otevřený i příspěvkům veřejnosti. Krátkou zvukovou nahrávku, která pak bude dělat ve sluchátku radost, může nahrát a poskytnout kdokoliv. Obdobně lze poslat i humorné obrázky nebo jiný grafický materiál či psaný příspěvek. Materiál poslouží jako obsah pro instagramovou a twitterovou odnož projektu.
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový
Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…