Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kampaň ostravské zoo bojuje proti obchodu se zvířaty

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Ilegální obchod se zvířaty a jejich částmi je jednou z nejzávažnějších příčin ohrožení divokých zvířat. Zoologická zahrada Ostrava a záchranný program Kukang spouštějí informační kampaň Ukradená divočina. Ta je zaměřená právě na problematiku ilegálního obchodu s ohroženými druhy.

Kampaň zaštítěná Ministerstvem životního prostředí poodkrývá přehlížená fakta ilegálního obchodu s divokými zvířaty a částmi jejich těl na území Česka i v celé Evropě. Problém se totiž netýká pouze Afriky, Asie a Ameriky, jak se na první pohled může zdát. Po obchodu s drogami, zbraněmi a lidmi je ilegální obchod s divokými zvířaty jedním z nejlukrativnějších obchodů na světě. Zabavení exemplářů zvířat nebo jejich částí není ani na území České republiky ničím neobvyklým.

Kampaň Ukradená divočina o problematice šíří osvětu prostřednictvím webových stránek, které návštěvníkovi představují nejvíce postižené druhy zvířat a důvody obchodu s nimi. Mezi ně patří například tradiční čínská medicína a obchod se suvenýry nebo domácími mazlíčky. V Zoo Ostrava na návštěvníky čeká také naučná Stezka ukradené divočiny. „Spolupráci Ministerstva životního prostředí, Zoo Ostrava a záchranného programu Kukang na tak důležitém tématu, jakým je ilegální obchod se zvířaty, vnímám jako další z milníků v historickém vývoji českých zoologických zahrad,“ doplnil ředitel ostravské zoo Petr Čolas.

Související články

Inspirace

Obdarujte blízké adopcí zvířete v brněnské zoo

Inspirace

Ostravská zoo má novou kostru mamuta. Upozorňuje na ochranu vzácných druhů

Inspirace

Hasiči pomáhají psím útulkům. S mazlíčky nafotili kalendář

Inspirace

Praha pomůže ohroženým druhům zvířat ve volné přírodě

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.