Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kampaň ostravské zoo bojuje proti obchodu se zvířaty

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Ilegální obchod se zvířaty a jejich částmi je jednou z nejzávažnějších příčin ohrožení divokých zvířat. Zoologická zahrada Ostrava a záchranný program Kukang spouštějí informační kampaň Ukradená divočina. Ta je zaměřená právě na problematiku ilegálního obchodu s ohroženými druhy.

Kampaň zaštítěná Ministerstvem životního prostředí poodkrývá přehlížená fakta ilegálního obchodu s divokými zvířaty a částmi jejich těl na území Česka i v celé Evropě. Problém se totiž netýká pouze Afriky, Asie a Ameriky, jak se na první pohled může zdát. Po obchodu s drogami, zbraněmi a lidmi je ilegální obchod s divokými zvířaty jedním z nejlukrativnějších obchodů na světě. Zabavení exemplářů zvířat nebo jejich částí není ani na území České republiky ničím neobvyklým.

Kampaň Ukradená divočina o problematice šíří osvětu prostřednictvím webových stránek, které návštěvníkovi představují nejvíce postižené druhy zvířat a důvody obchodu s nimi. Mezi ně patří například tradiční čínská medicína a obchod se suvenýry nebo domácími mazlíčky. V Zoo Ostrava na návštěvníky čeká také naučná Stezka ukradené divočiny. „Spolupráci Ministerstva životního prostředí, Zoo Ostrava a záchranného programu Kukang na tak důležitém tématu, jakým je ilegální obchod se zvířaty, vnímám jako další z milníků v historickém vývoji českých zoologických zahrad,“ doplnil ředitel ostravské zoo Petr Čolas.

Související články

Inspirace

Ostravská zoo má novou kostru mamuta. Upozorňuje na ochranu vzácných druhů

Inspirace

Fascinuje mě životní síla žen bez domova, říká studentka Karolína Mathesová

Inspirace

Na vlastní kůži: Radost na entou díky Dobrokávě

Inspirace

Aplikace Záchranka nově pomáhá i na vodě

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…