Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kam vyrazit na Den dětí? Objevte Pevnost poznání s planetáriem, gyroskopem a roboty

Foto: Pevnost poznání

Nevíte, co pro vaše ratolesti vymyslet, aby si Den dětí užily naplno? Máme pro vás tip! Vyrazte s celou rodinou do populárně-naučného centra Pevnost poznání v Olomouci, kde se děti ponoří do poutavých expozic a pohrají si s technologiemi. Zábavný program tu na vás čeká jak 1. června, tak během následujícího víkendu.

Pevnost poznání, která se snaží hravým a interaktivním způsobem přibližovat vědu široké veřejnosti, si tento týden připravilo pro děti hned dvě zajímavé akce. Pokud sem s dětmi zavítáte přímo 1. června, budou si moci vybrat jednu ze dvou aktivit zcela zdarma. A jaké dva zážitky jsou ve hře?

Foto: Pevnost poznání

Buď si mohou užít promítání populárně-naučného filmu v digitálním planetáriu, nebo si na vlastní kůži vyzkoušet tzv. gyroskop, ve kterém si budou připadat jako v akrobatickém letounu. Tento speciální přístroj, který používá i Mezinárodní vesmírná stanice, je součástí expozice Rozum v hrsti, která pořádně zapotí nejen dětské mozkové buňky.

Další akce se v Pevnosti poznání koná v sobotu 4. června a nese název Soboty s roboty. V tento den vás provede po celé Pevnosti mluvící robot Forte. Od 10:00 do 17:30 se mohou malí i velcí návštěvníci těšit na hrátky s technologiemi. Děti si pohrají s mikropočítačem, naučí se rozsvítit LED matici ve tvaru srdce nebo se seznámí s pojmem programování. Chybět nebude ani zapojování elektrických obvodů, s pomocí kterých si mohou sestavit třeba vlastní semafor.

Při návštěvě Pevnosti poznání si můžete vyzkoušet i stále expozice, které tu čekají na zvědavé návštěvníky po celý rok. Kromě již zmiňovaného Rozumu v hrsti, tu najdete také výstavy Do historie!, Živá voda a Světlo a tma.

Zdroj: pevnostpoznani.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak vznikl ležák? Známe příběh tohoto lahodného nápoje

Vědci nyní vyřešili, jak Mayové používali svůj 819denní kalendář

Rytina stará 15 tisíc let zaskočila archeology na Hladovém vrchu v Ostravě

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…