Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kam vyrazit na Den dětí? Objevte Pevnost poznání s planetáriem, gyroskopem a roboty

Foto: Pevnost poznání

Nevíte, co pro vaše ratolesti vymyslet, aby si Den dětí užily naplno? Máme pro vás tip! Vyrazte s celou rodinou do populárně-naučného centra Pevnost poznání v Olomouci, kde se děti ponoří do poutavých expozic a pohrají si s technologiemi. Zábavný program tu na vás čeká jak 1. června, tak během následujícího víkendu.

Pevnost poznání, která se snaží hravým a interaktivním způsobem přibližovat vědu široké veřejnosti, si tento týden připravilo pro děti hned dvě zajímavé akce. Pokud sem s dětmi zavítáte přímo 1. června, budou si moci vybrat jednu ze dvou aktivit zcela zdarma. A jaké dva zážitky jsou ve hře?

Foto: Pevnost poznání

Buď si mohou užít promítání populárně-naučného filmu v digitálním planetáriu, nebo si na vlastní kůži vyzkoušet tzv. gyroskop, ve kterém si budou připadat jako v akrobatickém letounu. Tento speciální přístroj, který používá i Mezinárodní vesmírná stanice, je součástí expozice Rozum v hrsti, která pořádně zapotí nejen dětské mozkové buňky.

Další akce se v Pevnosti poznání koná v sobotu 4. června a nese název Soboty s roboty. V tento den vás provede po celé Pevnosti mluvící robot Forte. Od 10:00 do 17:30 se mohou malí i velcí návštěvníci těšit na hrátky s technologiemi. Děti si pohrají s mikropočítačem, naučí se rozsvítit LED matici ve tvaru srdce nebo se seznámí s pojmem programování. Chybět nebude ani zapojování elektrických obvodů, s pomocí kterých si mohou sestavit třeba vlastní semafor.

Při návštěvě Pevnosti poznání si můžete vyzkoušet i stále expozice, které tu čekají na zvědavé návštěvníky po celý rok. Kromě již zmiňovaného Rozumu v hrsti, tu najdete také výstavy Do historie!, Živá voda a Světlo a tma.

Zdroj: pevnostpoznani.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…