Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ještě před Movemberem je tady Deafember. Pomůže lidem s handicapem

Zdroj fotografií: Tichý svět

Sluchové postižení je na první pohled neviditelný handicap, přesto si zaslouží naši pozornost. V rámci zářijové kampaně Deafember se to proto bude v ulicích i na sociálních sítích hemžit motýly, kteří mají na neslyšící mezi námi upozornit.

Za kampaní s přiléhavým názvem Deafember stojí organizace Tichý svět, která již od roku 2006 poskytuje podporu neslyšícím v České republice. Vytvoření nové tradice, která pasuje září na měsíc osob se sluchovým postižením, nahrává i blížící se Mezinárodní den znakových jazyků. Ten připadá na 23. září. V průběhu celého měsíce tak budou na webových stránkách a sociálních sítích organizace Tichý svět přibývat videa, články, fotografie a pozvánky na akce, které mají veřejnosti poodhalit rozmanitost světa osob se sluchovým postižením. Cílem je upozornit, že se lidé s tímto handicapem běžně pohybují mezi námi, a ukázat, co život v tichu přináší a obnáší.

Podívejte se na video o projektu.

Kampaň Deafember zároveň provází symbol motýla, který dal vzniknout motýlkové výzvě pro veřejnost. Každý, kdo chce komunitu lidí se sluchovým postižením podpořit, se může zapojit tím, že si alespoň na jeden den v září připne, nakreslí, oblékne nebo upevní do vlasů motiv motýla. Přispět k osvětě pak zájemci mohou zveřejněním fotografie s motýlem a hashtagem #deafember na svých sociálních sítích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…