Jak zachránit restaurace a obchůdky? Přinášíme tipy na 4 aplikace a weby

Zdroj fotografie: Canva

Každého někdy honí mlsná nebo má potřebu koupit si nějakou drobnost pro radost. Zvlášť, když celé dny vysedává doma a není úplně mistrem kuchařem či cukrářem. Oblíbené kavárny, restaurace, potraviny i obchůdky jsou zavřené. Po celé republice ale fungují projekty, díky kterým si i tak můžete pochutnat na pořádném jídle nebo nakoupit v oblíbeném obchodě. A podpořit tak podniky, které to mají dnes opravdu těžké.

1. Musíme si pomáhat v Plzni

Na webovkách musimesipomahatvplzni.cz najdete užitečné tipy, kde se najíst, nakoupit nebo jakou službu využít a pomoci tak podnikatelům v Plzni. Najdete tam nejen restaurace, kavárny nebo potraviny, dostupné jsou například i lekce jazyků nebo doučování po Skypu.

2. Do Brna za jídlem a pitím

Pokud jste z Brna a okolí, je pro vás tento web ideální. Najdete na něm seznam různých projektů, které se rozhodly podpořit českou gastronomii. Nejste z Brna? Několik projektů funguje i po celé republice. Zkuste třeba kde-se-najim.cz nebo zachranpivo.cz.

3. Obchody a dobroty z aplikace Hop

Nová aplikace funguje krátce také v severních Čechách, ale rychle se rozšiřuje. V Liberci nebo Jablonci nad Nisou si můžete objednat s sebou dortíky, kávu, ale taky hračky nebo květiny. Aplikace Hop vám ukáže podniky, kde si můžete vybrat dobroty a jiné věci online. Pak je rovnou zaplatíte a vyzvednete u okénka bez čekání.

Zdroj: Nesnězeno

4. Jídlo pro vás, zdravotníky i seniory v aplikaci Nesnězeno

O aplikaci Nesněženo jsme již psali, ale opakování je matka moudrosti. Aplikace funguje po celé republice a v aktuální situaci sdružuje podniky, které v ní nabízí jak zlevněná, tak i nezlevněná jídla, s dovozem i bez. Kromě toho můžete koupit i DOBROty pro seniory, zdravotníky, lidi bez domova nebo dobrovolníky.

Související články

Byznys

V Brně podpořili mladé nadějné vědce šesti miliony korun

Inspirace

Aplikace nabízí odpuštění hříchů výměnou za podporu charity

Inspirace

Barevné deštníky z České v Brně znovu pomohly potřebným

Byznys

Rozjezdem roku je mobilní aplikace Glucly pro diabetiky

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.