Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak si vedou česká města na sociálních sítích? V soutěži Zlatý lajk bodovala Kadaň i Olomouc

Na fotkách Kadaně porotci ocenili kreativitu a nápaditost. Zdroj fotografie: instagramový účet města Kadaň

Poutavý profilový obrázek, rozmanitost obsahu i práce s hashtagy. Na základě těchto kritérií sestavili hodnotitelé soutěže Zlatý lajk žebříček deseti velkých českých měst s nejlepšími instagramovými profily. Vítězem se stalo město Kadaň, na dalších místech se umístila Praha, Olomouc, Kutná Hora nebo Liberec.

Nejlépe hodnocený instagramový učet měla mezi českými městy s více než deseti tisíci obyvateli Kadaň. Město používá výrazné a elegantní logo, publikuje své vlastní memy a podle porotců je účet @discover_kadan ve všech směrech maximálně profesionální. Hned na druhém místě se umístil profil hlavního města Prahy, @cityofprague, který má více než padesát tisíc sledujících. Žebříček uzavírá na desátém místě město Jihlava.

Soutěž pod záštitou Ministerstva životního prostředí České republiky pořádá již druhým rokem spolek Kvalikom, jehož cílem je zlepšovat způsob, jakým instituce komunikují s veřejností. Hodnocení je pak podle porotců založené nejen na kvalitě fotografií, ale i celkovém přístupu ke komunikaci, který zahrnuje například interakci se sledujícími uživateli, frekvenci příspěvků nebo kreativně zpracovaná krátká videa zvaná stories.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…