Jak nalézt cestu za deštivého počasí, když nelze rozložit mapu a prší vám na telefon? Německá firma přišla s jednoduchým a praktickým řešením – zabudovala mapy měst na vnitřní stranu deštníků.
V ulicích hlavního města Holandska, Amsterdamu, měli donedávna turisti i místní občas problémy zvolit správný směr a neztratit se. Použít navigaci na mobilu však nelze pokaždé, zvlášť když za deštivého počasí drželi v ruce deštník. S řešením přišla německá firma Rainmap, jež vynalezla inovativní řešení – deštníky s mapami měst vytištěnými zevnitř deštníku. Pokud chcete znát cestu, stačí se podívat nad sebe.
Poprvé s nápadem přišel německý tým při sledování skupinky turistů, která za prudkého lijáku bojovala s deštníky, fotoaparáty a s mapami, na kterých se snažila najít cestu k dalšímu cíli. Deštníky stojí v přepočtu asi pět set korun a momentálně je mohou zájemci využít v desítce německých měst, například v Berlíně, Hamburgu nebo Mnichově. „Deštník je lehký a kompaktní a vejde se to každé kabelky,“ vysvětlila za Rainbag Charlotte Gräfin von Hochberg. „Díky silné podpěře a masivní konstrukci vydrží i silný déšť či vítr,“ dodala Hochberg.
Autorům nápadu však nestačí zůstat v Německu a rozhodli se tak se svým nápadem vyrazit do světa. Jako první město mimo Německo, jehož mapu v červnu tohoto roku natiskli na vnitřní stranu deštníků, si vybrali Amsterdam. Do budoucna věří, že se jim podaří rozšířit jejich speciální deštník ve všech evropských hlavních městech. Je tedy možné, že již brzy budeme místo z map číst v Praze z deštníků.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem
Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …