Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak nezmoknout a zároveň se neztratit? V Německu vytvořili originální deštník s mapou

Dočkáme se užitečných deštníků také v Česku? Zdroj: Archiv Rainmap

Jak nalézt cestu za deštivého počasí, když nelze rozložit mapu a prší vám na telefon? Německá firma přišla s jednoduchým a praktickým řešením – zabudovala mapy měst na vnitřní stranu deštníků.

V ulicích hlavního města Holandska, Amsterdamu, měli donedávna turisti i místní občas problémy zvolit správný směr a neztratit se. Použít navigaci na mobilu však nelze pokaždé, zvlášť když za deštivého počasí drželi v ruce deštník. S řešením přišla německá firma Rainmap, jež vynalezla inovativní řešení – deštníky s mapami měst vytištěnými zevnitř deštníku. Pokud chcete znát cestu, stačí se podívat nad sebe.

Poprvé s nápadem přišel německý tým při sledování skupinky turistů, která za prudkého lijáku bojovala s deštníky, fotoaparáty a s mapami, na kterých se snažila najít cestu k dalšímu cíli. Deštníky stojí v přepočtu asi pět set korun a momentálně je mohou zájemci využít v desítce německých měst, například v Berlíně, Hamburgu nebo Mnichově. „Deštník je lehký a kompaktní a vejde se to každé kabelky,“ vysvětlila za Rainbag Charlotte Gräfin von Hochberg. „Díky silné podpěře a masivní konstrukci vydrží i silný déšť či vítr,“ dodala Hochberg.

Autorům nápadu však nestačí zůstat v Německu a rozhodli se tak se svým nápadem vyrazit do světa. Jako první město mimo Německo, jehož mapu v červnu tohoto roku natiskli na vnitřní stranu deštníků, si vybrali Amsterdam. Do budoucna věří, že se jim podaří rozšířit jejich speciální deštník ve všech evropských hlavních městech. Je tedy možné, že již brzy budeme místo z map číst v Praze z deštníků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nebojte se sdílet svá tajemství. Budete v životě spokojenější

Stop zdraví nebezpečnému ovoci. Nové senzory odhalí zbytky pesticidů

Vitamín D je mocný léčitel. V čem nám může pomoci pobyt na slunci?

Nový lék na cukrovku pomohl lidem shodit čtvrtinu tělesné hmotnosti

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…