Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Iniciativa Dobrokar dokazuje, že i firemní akce mohou mít smysl

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Dobrokar

Navštívili jste někdy firemní akci? Pak zřejmě potvrdíte, že to většinou není žádná třeskutá zábava. Společnost Dobrokar se to snaží změnit. Nabízí firemní akce v originálním pojetí, které navíc mají dobročinný přesah.

Spojení zábavy a pomoci těm, ktěří to potřebují, zní jako ideální kombinace. A potvrzuje se to i v praxi. Ostatně i z výzkumů vyplývá, že mezi tři hlavní důvody, proč se Češi zapojují do dobrovolnictví, patří podpora dobré věci, nabytí nových zážitků a oživení pracovního stereotypu. S rolí dobrovolníka v neziskové organizaci má přitom zkušenost každý osmý Čech.

Jednou z oblastí, na niž se Dobrokar zaměřuje, jsou teambuildingy. Co s kolegy vysázet stromky, vyčistit řeku, postavit houpačku nebo si společně uvařit? Skrze zážitek účastníci zároveň přímo pomáhají dané organizaci a navíc se o ní dozvědí víc, což usnadňuje i případné navázání dlouhodobější spolupráce mezi oběma subjekty.

Společnost se věnuje i vzdělávání firem a poradenství. Věří, že samy společnosti chtějí mít spokojené zaměstnance, dobré jméno a příjemné pracovní prostředí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu