Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

iKid KPMG dává šanci mladým inovátorům

Všichni účastníci letošního ročníku soutěže, Foto: KPMG ČR

I děti mohou mít skvělé a neotřelé nápady, se kterými by jen tak neprorazily. Šanci jim dává soutěž Innovative Kid, kterou pořádá poradenská společnost KPMG nejen v České republice. Výherní tým zavítá na exkurzi do společnosti Google nebo Meta (Facebook) v Irsku. Kdo vyhrál soutěž letos?

Před měsícem, konkrétně 15. června 2022, proběhl již 6. ročník soutěže, která zapojuje až šestičlenné týmy dětí ve věku 10 až 14 let po celé republice. Již po třetí zvítězili žáci EKO Gymnázia Brno s nápadem na webovou aplikaci I-psych, která pomáhá mladým lidem s psychickými problémy a dává jim šanci být sami sebou. Spolupráci navázali i s Linkou bezpečí.

Do soutěže se může každý rok přihlásit 7 školních týmů, které během půl roku projdou celou fází uvádění produktu na trh. Pomáhají jim s tím mentoři z řad odborníků nejen z KPMG, ale také třeba České spořitelny, Lega, Welldo a dalších firem. Žáci mají k dispozici podnikatelský manuál a také se účastní vzdělávacích workshopů. Naučí se prezentovat, rozvíjí to jejich samostatnost a další důležité schopnosti do života. Klíčovou roli hraje také učitel z dané školy, který má projekt na starosti.

Vítězný tým z EKO Gymnázia Brno. Foto: KPMG ČR

Porota rozhodující o vítězi je vždy složená z kapacit v oboru, které se tváří jako potenciální investoři a děti je musí přesvědčit o investici do jejich projektu. Letos v ní zasedli ředitel komunikační a reklamní agentury McCann Worldgroup Jan Binar, provozní ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky Markéta Pavlíková, marketingová manažerka vydavatele platebních karet Mastercard Pavla Císařová a redaktor byznysového magazínu Forbes Ondřej Kinkor. Projekty jsou pak hodnoceny hned podle několika kritérií.

Přihlašování do dalšího ročníku začne na podzim, tak zkuste podpořit své děti, aby se jejich škola zapojila a mohly rozvíjet své schopnosti.

Autorský článek Barbary Tesařové s využitím informací z iKid, KPMG

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak prospět svému zdraví? Pijte zelený čaj

Probiotika pomohou vinicím vyčerpaným suchem

Z Paříže do Berlína za hodinu: Vítejte v budoucnosti vysokorychlostní železniční dopravy v Evropě

Náplast, která zaznamená stav vašich orgánů. Seznamte se s novinkou na poli medicíny

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…