Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I letos si můžete zahrát na Ježíška. Víte, co si přejí děti z dětských domovů?

Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

S projekty, které pomáhají potřebným, se to v předvánočním období začíná již tradičně hemžit. Iniciativa Milý Ježíšku navíc ukazuje nové a moderní cesty dárcovství, a tak mezi ostatními již osmým rokem vyniká.

Vánoce jsou za dveřmi, což znamená jediné – je nejvyšší čas začít myslet na dárečky. Od začátku listopadu proto běží již osmý ročník projektu Milý Ježíšku, který shromažďuje přání dětí z dětských domovů a sociálně slabších rodin. Zájemcům umožňuje obdarovat konkrétní dítě, a to zcela jednoduše, transparentně a bez zbytečných nákladů navíc.

Jak na to? Na webových stránkách projektu si jednoduše vyberete a zarezervujete přání a zakoupený dárek následně zašlete přímo na adresu dítěte, kterou vám organizátoři sdělí e-mailem. Přímý kontakt dárce a obdarovaného totiž podle nich prohlubuje radost z dobrého skutku, ale i otevírá cestu hřejivé zpětné vazbě.

Zda bude zájem opět tak velký, jako byl loňský ročník, je zatím ve hvězdách. Seznam přání se však pomalu, ale jistě rozrůstá. Letos je přitom hojné zapojení dárců obzvlášť potřeba. Nepříznivá epidemiologická situace a tvrdá opatření totiž nevyhnutelně dopadají také na děti bez stabilního rodinného zázemí. „Věříme, že darovat úsměv na tváři dává tentokrát ještě větší význam než kdy předtím! Děkujeme, že jste s námi a přejeme vám hlavně pevné zdraví a pozitivní náladu,“ vzkázali tvůrci projektu svým příznivcům na sociálních sítích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Slunce, jak ho neznáme. Nové snímky odhalují neskutečné detaily jeho atmosféry

Studium v zahraničí je pro studenty neocenitelné, říká Tomáš, pořadatel EduFestivalu pro studenty i rodiče

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Máte doma talentované dítě? Přihlaste ho do nového ročníku Zlatého oříšku

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…