Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I letos si můžete zahrát na Ježíška. Víte, co si přejí děti z dětských domovů?

Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

S projekty, které pomáhají potřebným, se to v předvánočním období začíná již tradičně hemžit. Iniciativa Milý Ježíšku navíc ukazuje nové a moderní cesty dárcovství, a tak mezi ostatními již osmým rokem vyniká.

Vánoce jsou za dveřmi, což znamená jediné – je nejvyšší čas začít myslet na dárečky. Od začátku listopadu proto běží již osmý ročník projektu Milý Ježíšku, který shromažďuje přání dětí z dětských domovů a sociálně slabších rodin. Zájemcům umožňuje obdarovat konkrétní dítě, a to zcela jednoduše, transparentně a bez zbytečných nákladů navíc.

Jak na to? Na webových stránkách projektu si jednoduše vyberete a zarezervujete přání a zakoupený dárek následně zašlete přímo na adresu dítěte, kterou vám organizátoři sdělí e-mailem. Přímý kontakt dárce a obdarovaného totiž podle nich prohlubuje radost z dobrého skutku, ale i otevírá cestu hřejivé zpětné vazbě.

Zda bude zájem opět tak velký, jako byl loňský ročník, je zatím ve hvězdách. Seznam přání se však pomalu, ale jistě rozrůstá. Letos je přitom hojné zapojení dárců obzvlášť potřeba. Nepříznivá epidemiologická situace a tvrdá opatření totiž nevyhnutelně dopadají také na děti bez stabilního rodinného zázemí. „Věříme, že darovat úsměv na tváři dává tentokrát ještě větší význam než kdy předtím! Děkujeme, že jste s námi a přejeme vám hlavně pevné zdraví a pozitivní náladu,“ vzkázali tvůrci projektu svým příznivcům na sociálních sítích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory