Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I cesta metrem může být kulturním zážitkem. Stanici v Praze ozdobila velkolepá malba

Zdroj fotografie: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Cestování pražskou hromadnou dopravou bude zase o něco příjemnější. Stanice metra Opatov se dočkala výtahů pro cestující s kočárky a osoby s pohybovým handicapem, nového osvětlení i opraveného vestibulu a nástupiště.

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) dokončil po roce stavebních prací modernizaci stanice metra Opatov na lince C a v polovině prosince ji uvedl do plného provozu. Zastávka se tak stala 45. plně bezbariérovou stanicí pražské podzemky. „Na Opatově jsme vybudovali výtahy, akustické majáčky a premiéru v pražském metru mají i nové úsporné LED osvětlení. DPP a paní architektce metra Anně Švarc se tady navíc povedlo skloubit čistě technickou část s uměleckým dílem a zpestřit okolí stanice Flórou a faunou v podobě velkoformátového mural artu,“ uvedl Adam Scheinherr, náměstek, primátor a předseda dozorčí rady DPP.

Slavnostní otevření 45. bezbariérové stanice metra. Zdeněk Bek

V rámci modernizace Opatova nechal dopravní podnik zrekultivovat část Centrálního parku nad nástupištěm, vybudovat nové chodníky, nainstalovat moderní pouliční osvětlení a opravit budovu s nouzovým výstupem a služebním vchodem. Její fasádu navíc nově zdobí velkoformátová kresba Ondřeje Vyhnánka, kterou místní obyvatelé vybrali v anketě.

Cílem je, aby byla pražská veřejná doprava přístupná pro všechny cestující a vyvolávala v nich příjemné pocity. „Odstraňujeme zbytečné bariéry a komplikace, využíváme úsporné a k přírodě šetrné technologie a snažíme se o kulturní rozměr při cestování. To by měl být základní kámen moderní městské hromadné dopravy 21. století, která bezesporu patří do Prahy,“ uzavřel Scheinherr.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Na likvidaci nedopalků ve Španělsku se budou nově podílet tabákové firmy

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…