Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Hraní s robotickou včelkou nebo detektorem kovů. Ústecká školka zavedla digitální technologie

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Poměrně netradiční pojetí výuky si mohou vyzkoušet děti v mateřské škole Vojanova v Ústí nad Labem. V nedávné době do školky vedení instalovalo digitální technologie včetně interaktivní tabule či robotických hraček. Nové postupy ve výchově dětí si momentálně v Metodickém centru pro předškolní vzdělávání osvojují tamní učitelé, aby nabyté znalosti mohli poté snadno předat dětem.

Místní učitelé si zatím osvojení nových technologií chválí, především díky možnosti individuálního přístupu k žákům i pestřejšímu programu dní. „K dispozici mají děti interaktivní tabuli, robotickou včelku, detektor kovů a další věci, které se týkají digitalizace.

Pro děti to znamená dobrou návaznost na školu, kde se s interaktivními tabulemi běžně pracuje, navíc je to takové radostné hraní,“ vysvětlila pro ČTK ředitelka MŠ Vojanova Květoslava Lenková. Digitalizaci předcházelo pokryté celé školky internetem či nakoupení tabletů a dalších přístrojů.

Zapojení technologií tvoří podle učitelů jen část dne, zbytek probíhá úplně stejně jako dřív. Zpestření výuky tak obstarává například interaktivní tabule, na které děti plní různé úkoly z matematiky, rozvoje řeči, čtenářské gramotnosti nebo pravolevé orientace. Další výhodou digitalizace je zadávání domácích úkolů přes internet. „Zadám je přes počítač a děti je doma přes počítač vyřeší. Já mám přitom zpětnou vazbu, jak dlouho jim práce trvala, kde udělalo dítě chybu. Rodiče se často ptají, kdy už zase nějaké úkoly vytvořím. Kvitují to, že jejich ratolest se na počítači učí a nehraje pouze hry,“ uzavřela pro ČTK učitelka Lenka Klimešová.

Zdroj: ČTK

Související články

Z domova

Aplikace vědců z Brna zefektivní léčbu dětských onkologických pacientů

Inspirace

Navštivte Laboratoř ticha a zažijte les trochu jinak

Inspirace

Poznat hvězdy ještě trochu blíže. Brno představí Vesmírnou galerii

Inspirace

Aplikace zpřehlední nástup dětí do libereckých školek

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.