Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Guardian zařadil Brno mezi 10 nejlepších alternativních měst Evropy

2 minuty radosti
Zdroj: Roman Boed/Flickr.com

Přestože je Brno označováno za jediný vtip, ve kterém lze bydlet, těší se jihomoravské krajské město vzrůstající oblibě a nedávno jeho návštěvu doporučil i deník New York Times. Nyní ho do svého žebříčku zahrnul i britský Guardian.

Kam by měl v Evropě zamířit alternativní cestovatel, toužící vidět víc než hlavní památky a mainstreamovou kulturu? Do Marseille, Dubrovníku, Vratislavi anebo právě do Brna! Alespoň podle deníku Guardian a jeho výběru deseti nejlepších alternativních evropských měst.

Guardian v první řadě vyzdvihuje výhody Brna pramenící z toho, že se cestovní ruch v zemi značně soustředí na Prahu. V druhém největším tuzemském městě je tak nejen méně turistů, ale i přátelštější ceny. V konkrétních důvodech, proč do Brna vyrazit, je zmíněna katedrála svatého Petra a Pavla, zdejší muzea i blízkost dalších zajímavých míst, jako je třeba Moravský kras.

Jako hlavní bod nicméně deník nepřekvapivě vypichuje cenově dostupné jídlo a pití, navíc v zajímavých podnicích. V textu padla zmínka o výčepu Na stojáka, Soul bistru nebo baru Super Panda Circus. Na ubytování byl čtenářům doporučen oblíbený Mitte Hostel s pokoji pojmenovanými po známých umělcích.

Zdroj: theguardian.com

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.