Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Free Art Friday nabídne zdarma práce amatérských umělců

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Už tento pátek čeká umělecké amatéry stejně jako milovníky umění zajímavá akce nazvaná Free Art Friday. První zmíněné skupině nabízí možnost dostat se do povědomí lidí, té druhé získat vybrané umělecké dílo úplně zadarmo.

Férový obchod. Přesně na takovém principu funguje akce Free Art Friday, která se tento týden v Praze uskuteční už počtvrté. Umělci, zpravidla amatérští, ale klidně mohou být i profesionální, přinesou na akci něco ze své tvorby – kresbu, fotku, malbu nebo klidně sochu. V průběhu večera mohou diskutovat s různými zájemci, kteří si později třeba právě jejich dílo odnesou domů. Jak na to, se návštěvníci dozvídají v průběhu večera.

Jak už název akce napovídá, za umění se v tomto případě neplatí. Nebo alespoň penězi ne. Návštěvníci, kteří si odnesou některé z děl, mají však možnost se ještě předtím se svým úlovkem vyfotit na speciálním červeném koberci. Organizátoři také apelují, aby návštěvníci po instalaci uměleckého kousku pořídili fotografii získaného díla, jemuž je poté díky sociálním sítím umožněna cesta napříč internetem. O umělci se tak díky tomu může dozvědět větší množství lidí.

Akce se uskuteční v sálu Venuše ve Švehlovce. Pokračování bude následovat ještě týž měsíc – 25. března. Událost se koná i v jiných zemích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…