Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Free Art Friday nabídne zdarma práce amatérských umělců

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Už tento pátek čeká umělecké amatéry stejně jako milovníky umění zajímavá akce nazvaná Free Art Friday. První zmíněné skupině nabízí možnost dostat se do povědomí lidí, té druhé získat vybrané umělecké dílo úplně zadarmo.

Férový obchod. Přesně na takovém principu funguje akce Free Art Friday, která se tento týden v Praze uskuteční už počtvrté. Umělci, zpravidla amatérští, ale klidně mohou být i profesionální, přinesou na akci něco ze své tvorby – kresbu, fotku, malbu nebo klidně sochu. V průběhu večera mohou diskutovat s různými zájemci, kteří si později třeba právě jejich dílo odnesou domů. Jak na to, se návštěvníci dozvídají v průběhu večera.

Jak už název akce napovídá, za umění se v tomto případě neplatí. Nebo alespoň penězi ne. Návštěvníci, kteří si odnesou některé z děl, mají však možnost se ještě předtím se svým úlovkem vyfotit na speciálním červeném koberci. Organizátoři také apelují, aby návštěvníci po instalaci uměleckého kousku pořídili fotografii získaného díla, jemuž je poté díky sociálním sítím umožněna cesta napříč internetem. O umělci se tak díky tomu může dozvědět větší množství lidí.

Akce se uskuteční v sálu Venuše ve Švehlovce. Pokračování bude následovat ještě týž měsíc – 25. března. Událost se koná i v jiných zemích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Psí asistenti. Nevidomým lidem jich v Česku pomáhá asi 500

Orgasmický koncert. Žena se neudržela na hudebním vystoupení

Zapomenutá vila od Kotěry dostala původní podobu

Jak vznikl ležák? Známe příběh tohoto lahodného nápoje

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…