Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

FOTO: Dýňové slavnosti se nevyhnuly ani zvířatům. Podívejte se, jak společně oslavila Halloween

2 minuty radosti
Foto: Zoo Olomouc

Svátek Halloween oslavila i zvířata v zoologických zahradách. Obyvatelé zoologické zahrady na Svatém kopečku u Olomouce si přitom užili nevšední zábavu. Čekaly na ně dýně naplněné červy, ovocem a mrtvými potkany. Pochutnali si a ještě si u toho pohráli.

Foto: Zoo Olomouc

Oslavy Halloweenu patří mezi oblíbenou kratochvíli nejen dětí a dospělých, ale i zvířat. Ta se mohla těšit na pořádnou párty nejen v již zmíněné Olomouci. Na dýňové hody se mohla zvířata těšit i v Zoo Praha. Dýně naplněné masem zasytily třeba ďábly medvědovité nebo tygry. Na samotné oranžové pochoutce si zase smlsli sloni nebo velké želvy.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Cílem zoologických zahrad je tímto způsobem zpříjemnit život zvířat chovaných v zajetí. „Pro naše zvířata je to zpestření, kterému se v období dýňobraní těšíme už několikátý rok,“ popsala zooložka za zařízení ve Svatém kopečku u Olomouci Jitka Vokurková. Podobné akce podle mluvčí zoo Ivety Gronské pomáhají povzbudit zvířata k činnostem, které jsou pro ně blízké a přirozené. Díky tomu se rozptýlí jejich pozornost. „Navíc to má i druhotný dopad. Pohled na zvíře, které se baví, baví i návštěvníky,“ uvedla pro České noviny Gronská. Podle ní zvířata prospívají a rozmnožují se pouze tehdy, když mají vhodné chovatelské podmínky. Mezi ně patří zábava a dobrá psychická pohoda.

Foto: Zoo Olomouc

Zdroj: České noviny, Zoo Praha, Zoo Olomouc

Související články

Zaručeně zlepší den

Sochy ohrožených zvířat z písku potěší návštěvníky Pusteven

Hned dvě závodnice přepsaly historii, když zvládly Ironmana pod 8 hodin

Možná konečně víme, proč ženy cítí chlad intenzivněji než muži

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…