Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

FOTO: Dýňové slavnosti se nevyhnuly ani zvířatům. Podívejte se, jak společně oslavila Halloween

2 minuty radosti
Foto: Zoo Olomouc

Svátek Halloween oslavila i zvířata v zoologických zahradách. Obyvatelé zoologické zahrady na Svatém kopečku u Olomouce si přitom užili nevšední zábavu. Čekaly na ně dýně naplněné červy, ovocem a mrtvými potkany. Pochutnali si a ještě si u toho pohráli.

Foto: Zoo Olomouc

Oslavy Halloweenu patří mezi oblíbenou kratochvíli nejen dětí a dospělých, ale i zvířat. Ta se mohla těšit na pořádnou párty nejen v již zmíněné Olomouci. Na dýňové hody se mohla zvířata těšit i v Zoo Praha. Dýně naplněné masem zasytily třeba ďábly medvědovité nebo tygry. Na samotné oranžové pochoutce si zase smlsli sloni nebo velké želvy.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Cílem zoologických zahrad je tímto způsobem zpříjemnit život zvířat chovaných v zajetí. „Pro naše zvířata je to zpestření, kterému se v období dýňobraní těšíme už několikátý rok,“ popsala zooložka za zařízení ve Svatém kopečku u Olomouci Jitka Vokurková. Podobné akce podle mluvčí zoo Ivety Gronské pomáhají povzbudit zvířata k činnostem, které jsou pro ně blízké a přirozené. Díky tomu se rozptýlí jejich pozornost. „Navíc to má i druhotný dopad. Pohled na zvíře, které se baví, baví i návštěvníky,“ uvedla pro České noviny Gronská. Podle ní zvířata prospívají a rozmnožují se pouze tehdy, když mají vhodné chovatelské podmínky. Mezi ně patří zábava a dobrá psychická pohoda.

Foto: Zoo Olomouc

Zdroj: České noviny, Zoo Praha, Zoo Olomouc

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…