Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Firma vytváří produkty z přehlížených detailů veřejného prostoru

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: FB Raubdruckerin

Svět je plný zajímavých věcí, jen je třeba dívat se kolem sebe. A někdy se člověk musí dívat opravdu pořádně. Autoři projektu raubdruckerin se koukají nejen pozorně, ale navíc nečekaným směrem – na kanály. Z jejich detailů pak vytvářejí originální výrobky.

Málokoho asi doteď napadlo, jak zajímavé náměty se mohou skrývat na obyčejných kanálech. Díla německé firmy jsou toho ale důkazem. Motiv, který je zaujme, přetřou přímo na místě barvou, kterou záhy otisknou na vybraný produkt – tričko, tašku nebo třeba plakát. Každý kousek je tak jediný svého druhu.

Svou činností obrací raubdruckerin koncept městského umění. Zatímco běžně umění do veřejného prostoru něco přidává, v tomto případě naopak umělec cosi bere a to pak proměňuje v grafický obraz.

Tvůrci projektu vytvářejí své produkty na různých místech v zahraničí, mají tak téměř nevyčerpatelnou škálu možností a nových motivů. Jejich tvorba je zároveň originálním suvenýrem, který v sobě zachycuje dané město, ale vyhýbá se klišé, která jsou pro turistické produkty typická.

Související články

Inspirace

Anglický umělec vytváří zpaměti úchvatná panoramata měst

Inspirace

Umělkyně vytváří originální obrazy ve spolupráci se svou malou dcerou

Inspirace

Kreativní umělec rozzářil přechody v Madridu barvami

Inspirace

Američan proměňuje velké dopravní uzly v barevné umění

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.