Svět je plný zajímavých věcí, jen je třeba dívat se kolem sebe. A někdy se člověk musí dívat opravdu pořádně. Autoři projektu raubdruckerin se koukají nejen pozorně, ale navíc nečekaným směrem – na kanály. Z jejich detailů pak vytvářejí originální výrobky.
Málokoho asi doteď napadlo, jak zajímavé náměty se mohou skrývat na obyčejných kanálech. Díla německé firmy jsou toho ale důkazem. Motiv, který je zaujme, přetřou přímo na místě barvou, kterou záhy otisknou na vybraný produkt – tričko, tašku nebo třeba plakát. Každý kousek je tak jediný svého druhu.
Svou činností obrací raubdruckerin koncept městského umění. Zatímco běžně umění do veřejného prostoru něco přidává, v tomto případě naopak umělec cosi bere a to pak proměňuje v grafický obraz.
Tvůrci projektu vytvářejí své produkty na různých místech v zahraničí, mají tak téměř nevyčerpatelnou škálu možností a nových motivů. Jejich tvorba je zároveň originálním suvenýrem, který v sobě zachycuje dané město, ale vyhýbá se klišé, která jsou pro turistické produkty typická.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Pozitivní kniha: Jiří Hájíček napsal román ze současného venkova
Život pětapadesátiletého Tomáše, ředitele statku na vesnici, se znenadání obrátí vzhůru nohama…