Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Filmaři z pěti kontinentů natočili společný film, podíleli se na něm i Češi

Nyní čeká tvůrce spousta festivalových premiér. Zdroj: Blue Lune Productions

Co vznikne, když dáte dohromady 5 filmových týmů z 5 kontinentů a necháte je pracovat 48 dní? Jeden společný celovečerní film. Nese název Legend Within a podíleli se na něm i čeští tvůrci.

Projekt vychází z americké soutěže 48 Hour Film Project, v níž mají týmy za úkol vytvořit během dvou dní krátký film. Organizuje se ve 125 městech světa včetně Prahy. V aktuálním projektu 48 Days Film Project mají sice tvůrci více času, ale zároveň je jejich cílem rovnou celovečerní film. A aby to nebylo moc jednoduché, každý ze zapojených filmařů se nachází na jiném kontinentě.

Na filmu se podíleli tvůrci z Bolívie, Spojených arabských emirátů, Jihoafrické republiky a Spojených států, evropský kontinent zastoupila Česká republika. Všichni režiséři jsou úspěšní účastníci 48 Hour Film Project ve svých městech.

Práce na filmu odstartovala 9. října, účastníci ještě předtím dostali zadány některé prvky, jako například věta či rekvizita, které musejí být při natáčení použity. Začalo se psaním scénáře, následovalo samotné točení a poté postprodukce zahrnující střih nebo vložení hudby do filmu. Na konci listopadu byl výsledek na světě.

Nyní čeká tvůrce spousta festivalových premiér, přáním Čechů je dostat snímek na festival v Karlových Varech. Globální premiéra se uskuteční na festivalu v americké Atlantě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.