Faerské ostrovy se na víkend kvůli úklidu uzavřou turistům

Zdroj fotografií: Pixabay

Kouzelné, malebné, nedotčené, zároveň přesně proto už ne neznámé pro turisty. Faerské ostrovy se stávají čím dál vyhledávanější turistickou destinací a jejich zástupci tento fakt nepřehlížejí. Poslední dubnový víkend se tak přední ostrovní památky uzavřou pro turisty a naopak uvítají dobrovolníky, kteří pomohou s jejich úklidem.

Dny 26. a 27. dubna nebudou pro většinu turistů ideální dobou k návštěvě Faerských ostrovů. Právě v těchto dnech bude totiž zavřena desítka nejoblíbenějších místních památek a dobrovolníci – zčásti právě sami turisté – se budou věnovat jejich údržbě, vylepšení i úklidu. Na otázku proč? odpovídají představitelé ostrova jednoduše – chceme zachovat naše zelené ostrovy i nadále nezkažené.

Faerské ostrovy zveřejnily svou kampaň v únoru a okamžitě přilákaly tisíce zájemců z celého světa ochotných se do úklidu zapojit. S ohledem na kapacitu nicméně příležitost dostane pouze stovka z nich. Výměnou za jejich pomoc nabídla autonomní oblast Dánska ubytování a stravu na tři noci. V plánu je například vytváření pěších stezek, umisťování ukazatelů nebo výstavba vyhlídek, které pomohou chránit přírodu.

Autor článku