Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Experti radí, jak uchránit psa před úpalem

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Extrémní teploty nejsou náročné pouze pro nás, lidi, ale také pro naše mazlíčky a zvířecí věrné společníky. Je proto důležité, aby si majitelé psů byli vědomi potenciálně smrtelných rizik úpalu u svých chlupatých kamarádů. PetLab Co., veterinární služba se sídlem v USA, nedávno zveřejnila video, které nastiňuje pět včasných varovných příznaků tohoto nebezpečného stavu, informoval server Earth.

Mezi příznaky úpalu, které je třeba sledovat, patří těžké lapání po dechu, nadměrné slintání, jasně červený jazyk a dásně, kůže, která je na dotek horká, a zrychlený srdeční tep. Tento život ohrožující stav nastává, když se psí organismus přehřeje a není schopen se účinně ochlazovat. V takovém případě je potřeba rychle jednat a požádat o pomoc veterináře. Bezodkladná akce je zásadní pro zajištění přežití a zotavení psa, který trpí úpalem.

Nejlepší strategií, jak se s úpalem vypořádat, je však prevence. Hydratace je životně důležitá pro prevenci úpalu psů, protože mohou ztratit až jeden litr vody denně. Odborníci také doporučují, aby se zvířata zdržovala ve stínu a vyhýbala se výletům autem. Co se týká kůže, i v případě psů se vyplatí používat opalovací krém. Spálení pro psy není jen bolestivé, ale stejně jako u lidí může také zvýšit riziko rakoviny kůže. Zejména plemena se světlou srstí jsou k němu náchylnější.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…