Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ester Ledecká chce kromě snowboardu a lyží ovládnout také windsurfing. Kam se chystá?

Ester Ledecká se svými nejcennějšími trofejemi. Foto: Sport Invest

V pondělí 25. dubna proběhla posezónní tisková konference se zlatou olympioničkou Ester Ledeckou. Mluvila o dalších plánech, prvním windsurfingovém závodě a dojmech z uplynulé sezóny.

Ester Ledecká prožila velmi náročnou, ale také úspěšnou sezónu. Kromě skvělých výsledků například ze závodů v Cortina d’Ampezzo nebo Crans-Montana se zúčastnila také čtyř závodů ve dvou různých sportech na Zimních olympijských hrách v Pekingu a přivezla další zlatou olympijskou medaili. Sezónu hodnotí velmi pozitivně a především chválí svůj tým, který pro další sezónu nejspíše zůstane ve stejném složení. Jako úspěch vidí, že i po čtyřech letech od minulé olympiády je stále mezi světovou snowboardovou špičkou, i když dělá dva sporty.

Posezónní tisková konference s Ester Ledeckou ve Ville Pellé. Foto: Sport Invest

Zvony z Crans-Montany


Z uplynulé sezóny ráda vzpomíná na závod v Crans-Montaně, odkud si přivezla dvě cenné trofeje za 1. a 2. místo, které mají tvar zvonu. Přesně takové si totiž přála již od mala, kdy se zvonem, který vyhrál ve Švédsku její dědeček Jan Klepáč, svolávala její maminka k obědu. Netradiční trofej, kterou by ráda získala v další sezóně, je kráva, kterou dostávají vítězové závodu ve Val d’Isere. Prý aby ji mohla ověsit svými medailemi.

První windsurfingový závod


V uplynulých týdnech měla volnější program a brzy ji čekají další tréninkové kempy a příprava na nadcházející sezónu, ve které by chtěla být zase o kousek lepší. Nejbližší závod, který ji čeká, je ale dost netradiční. Díky své lásce k windsurfingu dostala pozvání právě na windsurfingový závod. Bude to její vůbec první profesionální start. Windsurfingu se věnuje už od mala v rámci letní přípravy na snowboard a pravidelně na něm jezdí se svým bratrem a otcem. Právě o něm říká, že je její největší soupeř a občas se jí podaří ho i porazit. Do závodu by velmi ráda nastoupila a jak sama říká, v oceánu klidně položí život.

Ani po náročné sezóně Ester nechybí úsměv na tváři. Foto: Sport Invest

Kromě sportu i zábava a studium


Ester také brzy čeká velký zážitek. Redbull zve vítěze olympiády na závod Formule 1 v Monacu. Formuli 1 má osobně velmi ráda a také se zamilovala do stejnojmenného seriálu na Netflixu. Závodní život pilotů jí velmi připomíná její vlastní, i co se nebezpečí na trati týče. Už se těší, až všechno uvidí na vlastní oči.

Kromě toho před úspěšnou sportovkyní stojí poslední ročník magisterského studia na Vysoké škole finanční a správní, kde studuje marketingovou komunikaci. Bude psát diplomovou práci na téma branding sportovce, následně ji čekají závěrečné státní zkoušky. I to by ráda v další sezóně dovedla do zdárného konce.

Autorský článek Barbary Tesařové

Související články

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Udělejte si Pořádek v hlavě s Martinem Poliačikem

Tunely pod Londýnem se otevřou veřejnosti. Australský podnikatel v nich plánuje muzeum i bar

Kniha Rok dobrých zpráv Martina Smatany vykouzlí úsměv na tváři

Dnes je světový den štědrosti a dobrých skutků, jak jej strávíte vy?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Pocity v našich životech mají nezastupitelnou roli, přičemž se pravděpodobně jedná o nejsilnější…