Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ester Ledecká chce kromě snowboardu a lyží ovládnout také windsurfing. Kam se chystá?

Ester Ledecká se svými nejcennějšími trofejemi. Foto: Sport Invest

V pondělí 25. dubna proběhla posezónní tisková konference se zlatou olympioničkou Ester Ledeckou. Mluvila o dalších plánech, prvním windsurfingovém závodě a dojmech z uplynulé sezóny.

Ester Ledecká prožila velmi náročnou, ale také úspěšnou sezónu. Kromě skvělých výsledků například ze závodů v Cortina d’Ampezzo nebo Crans-Montana se zúčastnila také čtyř závodů ve dvou různých sportech na Zimních olympijských hrách v Pekingu a přivezla další zlatou olympijskou medaili. Sezónu hodnotí velmi pozitivně a především chválí svůj tým, který pro další sezónu nejspíše zůstane ve stejném složení. Jako úspěch vidí, že i po čtyřech letech od minulé olympiády je stále mezi světovou snowboardovou špičkou, i když dělá dva sporty.

Posezónní tisková konference s Ester Ledeckou ve Ville Pellé. Foto: Sport Invest

Zvony z Crans-Montany


Z uplynulé sezóny ráda vzpomíná na závod v Crans-Montaně, odkud si přivezla dvě cenné trofeje za 1. a 2. místo, které mají tvar zvonu. Přesně takové si totiž přála již od mala, kdy se zvonem, který vyhrál ve Švédsku její dědeček Jan Klepáč, svolávala její maminka k obědu. Netradiční trofej, kterou by ráda získala v další sezóně, je kráva, kterou dostávají vítězové závodu ve Val d’Isere. Prý aby ji mohla ověsit svými medailemi.

První windsurfingový závod


V uplynulých týdnech měla volnější program a brzy ji čekají další tréninkové kempy a příprava na nadcházející sezónu, ve které by chtěla být zase o kousek lepší. Nejbližší závod, který ji čeká, je ale dost netradiční. Díky své lásce k windsurfingu dostala pozvání právě na windsurfingový závod. Bude to její vůbec první profesionální start. Windsurfingu se věnuje už od mala v rámci letní přípravy na snowboard a pravidelně na něm jezdí se svým bratrem a otcem. Právě o něm říká, že je její největší soupeř a občas se jí podaří ho i porazit. Do závodu by velmi ráda nastoupila a jak sama říká, v oceánu klidně položí život.

Ani po náročné sezóně Ester nechybí úsměv na tváři. Foto: Sport Invest

Kromě sportu i zábava a studium


Ester také brzy čeká velký zážitek. Redbull zve vítěze olympiády na závod Formule 1 v Monacu. Formuli 1 má osobně velmi ráda a také se zamilovala do stejnojmenného seriálu na Netflixu. Závodní život pilotů jí velmi připomíná její vlastní, i co se nebezpečí na trati týče. Už se těší, až všechno uvidí na vlastní oči.

Kromě toho před úspěšnou sportovkyní stojí poslední ročník magisterského studia na Vysoké škole finanční a správní, kde studuje marketingovou komunikaci. Bude psát diplomovou práci na téma branding sportovce, následně ji čekají závěrečné státní zkoušky. I to by ráda v další sezóně dovedla do zdárného konce.

Autorský článek Barbary Tesařové

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…