Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvanáctiletá dívka vybrala 1000 kabátů pro lidi bez domova

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Někdo vám zaklepe na dveře. Pokud máte štěstí tak přítel, nebo sousedka s prosbou o půjčení cukru, v horším případě nějaký nepříjemný podomní prodejce či člen sekty. Co když vám ale na dveře zaklepe dvanáctiletá dívka s prosbou o darování kusu oblečení pro potřebné? Vyslyšíte ji?

Dvanáctiletá dívka z Arizony strávila své letní prázdniny sbíráním kabátů pro lidi v nouzi. „Prostě jsem chtěla, aby měli tito lidé pocit, že se o ně někdo stará,“ uvedla mladá Američanka Makenna Breading-Goodrich, která při obcházení domů sesbírala neuvěřitelných tisíc kabátů a bund, aby ochránila lidi bez domova před zimou.

„V noci tu bývá neskutečná zima a já si chci být jistá, že lidé bez domova nechodí po městě, aniž by na sobě měli kabát nebo přikrývku,“ uvedla Makenna, která vybírá oblečení pro lidi bez domova již čtvrtým rokem v rámci organizace, kterou sama založila – Makenna´s Coats for a Cause.

Každý prosinec pak dívenka objíždí své okolí ve městě Surprise v Arizoně a sbírá kabáty do červeného vozíku. „Něco malého může udělat velký rozdíl. Chci dobročinnost šířit dál. Drobné laskavosti mohou druhé inspirovat,“ uzavřela mladinká Makenna.

Zdroj: time.com

 

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…