Dva britští farmáři se rozhodli, že letos v létě poskytnou potravu pro milion včel. Znepokojil je totiž úhyn těchto opylovačů, bez nichž by zemědělci nedokázali vypěstovat určité typy plodin. Podle výzkumu Bumblebee Conservation Trust se ve Velké Británii počet včel rapidně snížil. Některé druhy jsou dokonce na pokraji vyhynutí. Na svých pozemcích o rozloze 33 hektarů proto farmáři vysadili divoké květiny.
Bratři Mark a Paul Haywardovi, chovatelé prasat ze Suffolku, nechali na svých pozemcích o rozloze asi 83 fotbalových hřišť vyrůst divoce rostoucí rostliny. Farmáři už dříve vytvořili propočty na potřebnou rozlohu pěstírny rostlin, aby dokázali nakrmit jeden milion včel. Pěstované rostliny včelám poskytují bohatou potravu z různých směsí nektaru. Farmáři například nechali na svých polích růst jetel či slez.
Moderní život zatlačil přírodu na okraj. Farmáři mohou nastolit harmonii tím, že začnou pěstovat různé druhy rostlin. Dle Paula Haywarda se poté ve volné přírodě objeví rovnováha.
Zdroj: bbc.com
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)
Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…