Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Důkladným měřením ke sportovním úspěchům. Aplikace pomůže s tréninkem i odhalením covidu

Ilustrační foto: Freepik

Nedaří se vám zlepšovat sportovní výkonnost tak, jak byste si představovali? Bojujete s únavou a častými zraněními? Lépe poznat své tělo vám pomůže třeba česká aplikace mySASY. Ta monitoruje aktivitu nervového systému a pomáhá nejen profesionálním sportovcům se správným nastavením tréninkového plánu. Díky detailní analýze stavu organismu může včas odhalit také onemocnění koronavirem.

Použití diagnostického systému mySASY je jednoduché. Malý hrudní pás monitoruje aktivitu autonomního nervového systému, a to již v klidové pozici. Do aplikace ihned zapíše podrobná data o výchozím stavu organismu sportovce. Na začátku tak uživatel přesně vidí, jaká je jeho kapacita i možnosti. Podle individuálního profilu pak následuje nastavení tréninku tak, aby byl dlouhodobě udržitelný a postupně vedl ke kýženým výsledkům.

Hrudní pás monitoruje aktivitu autonomního nervového systému. Foto: se svolením MySASY

Aplikace však nepracuje jen s dlouhodobým stavem organismu, ale i jeho aktuálním naladěním. Pokud tělo není připravené zvládnout naplánovanou tréninkovou dávku, při ranním měření na to uživatele upozorní. Aplikace tak pomůže profesionálním sportovcům a jejich trenérům, ale i amatérům, kteří chtějí zlepšovat svou výkonnost. Optimální nastavení tréninkových plánů navíc předchází zbytečným úrazům.

Měření trvá čtyři minuty a ideální je, pokud se provádí ráno po probuzení. Foto: se svolením MySASY

Projekt původně určený především pro sportovce našel využití také v nelehké době covidové. Díky detailní analýze aktivity autonomního nervového systému je totiž schopný velmi brzy odhalit napadení těla jakoukoliv infekcí. Pokud tak ze dne na den dojde ke zhoršení kondice organismu, může to být signál nákazy koronavirem. Aplikace tedy svým uživatelům včas napoví, aby si udělali kontrolní test. Přestože to autoři neplánovali, aktuálně aplikaci upravují tak, aby byla pro tyto účely snadno použitelná v praxi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Olomoučtí archeologové objevili v iráckém Kurdistánu šest tisíc let staré pravěké vesnice

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…