Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Důkladným měřením ke sportovním úspěchům. Aplikace pomůže s tréninkem i odhalením covidu

Ilustrační foto: Freepik

Nedaří se vám zlepšovat sportovní výkonnost tak, jak byste si představovali? Bojujete s únavou a častými zraněními? Lépe poznat své tělo vám pomůže třeba česká aplikace mySASY. Ta monitoruje aktivitu nervového systému a pomáhá nejen profesionálním sportovcům se správným nastavením tréninkového plánu. Díky detailní analýze stavu organismu může včas odhalit také onemocnění koronavirem.

Použití diagnostického systému mySASY je jednoduché. Malý hrudní pás monitoruje aktivitu autonomního nervového systému, a to již v klidové pozici. Do aplikace ihned zapíše podrobná data o výchozím stavu organismu sportovce. Na začátku tak uživatel přesně vidí, jaká je jeho kapacita i možnosti. Podle individuálního profilu pak následuje nastavení tréninku tak, aby byl dlouhodobě udržitelný a postupně vedl ke kýženým výsledkům.

Hrudní pás monitoruje aktivitu autonomního nervového systému. Foto: se svolením MySASY

Aplikace však nepracuje jen s dlouhodobým stavem organismu, ale i jeho aktuálním naladěním. Pokud tělo není připravené zvládnout naplánovanou tréninkovou dávku, při ranním měření na to uživatele upozorní. Aplikace tak pomůže profesionálním sportovcům a jejich trenérům, ale i amatérům, kteří chtějí zlepšovat svou výkonnost. Optimální nastavení tréninkových plánů navíc předchází zbytečným úrazům.

Měření trvá čtyři minuty a ideální je, pokud se provádí ráno po probuzení. Foto: se svolením MySASY

Projekt původně určený především pro sportovce našel využití také v nelehké době covidové. Díky detailní analýze aktivity autonomního nervového systému je totiž schopný velmi brzy odhalit napadení těla jakoukoliv infekcí. Pokud tak ze dne na den dojde ke zhoršení kondice organismu, může to být signál nákazy koronavirem. Aplikace tedy svým uživatelům včas napoví, aby si udělali kontrolní test. Přestože to autoři neplánovali, aktuálně aplikaci upravují tak, aby byla pro tyto účely snadno použitelná v praxi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci vytvářejí nanodiamanty z plastových láhví

Jak nastartovat svůj život, aby byl úspěšný? Mladé nasměruje EduFestival

Umělá inteligence předvedla svou vizi měst budoucnosti

Pilulka 3 v 1 snižuje riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…