Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Doplňky z recyklovaných materiálů ozvláštní šatník a navíc šetří planetu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Skupina českých designerů z různých firem se věnuje zajímavé aktivitě – vyrábí originální módní doplňky z recyklovaných materiálů. Například se zasluhují o to, že materiál ze součástek vysloužilých elektrozařízení místo do koše putuje na mezinárodní přehlídky designu a módy v podobě originálních módních doplňků. Pod rukama mladých českých designérů tak ze zdánlivě odepsaných materiálů vznikají jedinečné šperky i bytové doplňky.

Značka REMA Systém funguje sice od roku 2009, ale díky recyklaci vysloužilého elektrozařízení si ve světě designu vytvořila již své jméno. „Jedná se například o desky plošného spoje, počítačové chladiče, ochranné návleky kabelů, fólie z počítačových klávesnic nebo tlačítka telefonních automatů. Tyto součástky nás fascinují různorodostí tvarů i barev a samy tak ukazují svůj další potenciál,“ vysvětlila pro Ihned.cz koordinátorka projektu Trash Made Adéla Zimáčková.

S dalším nápadem přišli i kreativci se značkou VAHO Fashion, jež se také zabývá recyklací odepsaného materiálu. V České republice značka funguje přes rok a mezi její produkty patří dámské kabelky, peněženky, cestovní tašky či ochranná pouzdra na tablety. Tamní kreativci je ale vyrábí z celkem neobvyklého materiálu, a to z reklamních bannerů i duší z náklaďáků.

„Tato forma recyklace a opětovného využití materiálů, které ztratily své původní využití, je způsobem, jak přistupovat k odpadu, snižovat jeho objem a rozšířit povědomí o této možnosti nejen mezi milovníky módy,“ doplnil pro Ihned.cz distributor značky Petr Vasilev.

Zdroj: Ihned.cz

Související články

Inspirace

Staré gramofonové desky přetváří na stylové hodiny

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Přinášíme tipy na smysluplné dárky. Udělají vám radost a zároveň pomohou druhým

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.