Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobrovolnictví na druhou. Portál DobroVID zdarma pomáhá s koordinací dobrovolnických programů

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Dobrovolníci jsou nyní potřeba víc než kdy jindy a naštěstí o ně není nouze. Aby však byla jejich činnost ještě smysluplnější, neobejdou se bez koordinátorů. A právě těm je věnována nová platforma.

Nový portál DobroVID-19, který pomáhá s koordinací dobrovolnických programů, vznikl pod záštitou organizace pro podporu dobrovolnictví Hestia. Její členové se rozhodli podělit o své know-how s cílem podpořit dobrovolnictví nejen v tomto krizovém období, ale také napomoci udržitelnosti těchto aktivit i v době, kdy prvotní dobrovolnické nadšení opadne. Zároveň tak chtějí přispět ke vzniku takových dobrovolnických systémů, které budou bezpečné nejen pro klienty, ale i pro dobrovolníky samotné.

Zdroj fotografie: web projektu

Bezplatná platforma slouží především koordinátorům, kteří se v této roli ocitli nově, a ne vždy zcela plánovaně. Kromě pomoci v každé fázi práce s dobrovolníky se koordinátorům dostane také cenných rad, jak pečovat o sebe samé, aby nápor nových povinností a zodpovědnosti zvládli.

Související články

Inspirace

Ve zlínském útulku je možné virtuálně adoptovat psíka

Inspirace

Organizace Sázíme stromy už vysadila přes 3 tisíce stromů

Inspirace

Muž cestuje napříč USA, aby pomáhal lidem sekat trávníky

Byznys

Každá podpora se počítá! V nelehké době pomohou i smysluplné nákupy

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.