Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobro pandemie nezastaví. Češi pomáhají spoluobčanům navzdory koronaviru

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Štědrost Čechů nezastaví ani covid. Dárců navzdory pandemii totiž neubylo. Lidé ochotně přispívali na speciální sbírky na pomoc lidem, které současná situace postihla nejvíce. Informoval o tom Český rozhlas.

Do sbírky Charity Na vlně pomoci proti bezmoci už lidé darovali přes sedm a půl milionu korun. Peníze míří ke konkrétním lidem v kritické životní situaci, matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a starým lidem, kteří se ocitli v tísni. Přispívat je možné i nadále.

V pomoci lidem aktivně pokračovala i organizace Člověk v tísni. Rozšířila svou telefonickou krizovou linku určenou osobám, které mají kvůli koronavirové krizi problémy splácet dluhy. Také navýšila počet členů týmu mobilních dluhových poradců. Podpořila mimo jiné i děti ze sociálně vyloučených lokalit, kterým chyběla technika nebo internetové připojení k výuce na dálku. Pomohly jak dary od soukromých firem, tak i ze sbírky SOS Česko. Individuální dárci do ní přispěli už více než 28 milionů korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Čerstvá a lokální zelenina na poušti i ve městě. Pěstování v kontejnerech slibuje revoluční změny

Už žádné výčitky. Prokrastinace vede ke kreativitě, zjistili vědci

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…