Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobro pandemie nezastaví. Češi pomáhají spoluobčanům navzdory koronaviru

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Štědrost Čechů nezastaví ani covid. Dárců navzdory pandemii totiž neubylo. Lidé ochotně přispívali na speciální sbírky na pomoc lidem, které současná situace postihla nejvíce. Informoval o tom Český rozhlas.

Do sbírky Charity Na vlně pomoci proti bezmoci už lidé darovali přes sedm a půl milionu korun. Peníze míří ke konkrétním lidem v kritické životní situaci, matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a starým lidem, kteří se ocitli v tísni. Přispívat je možné i nadále.

V pomoci lidem aktivně pokračovala i organizace Člověk v tísni. Rozšířila svou telefonickou krizovou linku určenou osobám, které mají kvůli koronavirové krizi problémy splácet dluhy. Také navýšila počet členů týmu mobilních dluhových poradců. Podpořila mimo jiné i děti ze sociálně vyloučených lokalit, kterým chyběla technika nebo internetové připojení k výuce na dálku. Pomohly jak dary od soukromých firem, tak i ze sbírky SOS Česko. Individuální dárci do ní přispěli už více než 28 milionů korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dovolte si dovolenou. Jak cestovat s málo penězi, ale velkými zážitky?

Jak být produktivnější a ulevit si od stresu? Vyzkoušejte hlubokou práci

Změna v solárních panelech na polích – nemusí jen zabírat místo, mohou se u nich pěstovat plodiny

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…