Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobré jídlo i skutek v jednom. Přinášíme tipy, jak pomoci oblíbeným podnikům přežít krizi

4 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

Restaurace, kavárny i další podniky teď fungují v omezeném režimu a mnohým z nich hrozí, že budou muset po druhé koronavirové vlně zavřít nadobro. Dobrou zprávou ale je, že můžeme všichni přispět k tomu, aby se tento černý scénář nenaplnil. Pokud i po skončení krize chcete chodit na obědová meníčka, na kafe nebo skleničku s přáteli do vašeho oblíbeného podniku, přinášíme několik způsobů, jak podnikům pomoci.

Zdroj fotografie: Canva

Objednejte si přes telefon

Není nic jednoduššího, než si klasicky objednat po telefonu a jídlo si vyzvednout přes výdejové okénko. Výhodou je, že podniku zůstane celá částka z vaší objednávky. Sice u toho jejich nabídku nemáte přímo před sebou, často ji ale najdete na webu nebo na facebookové stránce podniku. Kromě toho se můžete na nabídku zeptat i během hovoru. 

Zdroj fotografie: Canva

Šetřete peníze i životní prostředí s aplikací Nesnězeno

Stačí si stáhnout mobilní aplikaci Nesnězeno a můžete si se slevou objednat jídla, která restauracím zbyla (ačkoliv v době krize je k dispozici i nabídka za plnou cenu). Víte přesně, z čeho si můžete vybrat, jaké alergeny jídla obsahují, i do kdy si jídlo vyzvednout. Zaplatíte pak jednoduše kartou přímo v aplikaci. Za zprostředkování zaplatí podnik jen malý poplatek a většina peněz mu zůstane, vy si pak objednávku vyzvednete u okénka v předem domluvený čas. Kromě plného žaludku tak budete mít ještě dobrý pocit, že jste nejen pomohli svému oblíbenému podniku, ale také jste zabránili plýtvání jídlem.

Zdroj fotografie: Nesnězeno

Nechte si jídlo zavézt až domů

Tato varianta je pro vás rozhodně nejpohodlnější a při minimalizaci kontaktu s řidičem i nejbezpečnější. Určitě znáte rozvážkové služby, jako je Dáme jídlo a Wolt. Můžete si díky nim vybrat z široké škály podniků, 25 až 40 procent z celkové částky vaší objednávky jim ale připadne jako provize. Než využijete jejich služeb, zkuste se proto podívat, jestli vaše oblíbená restaurace nenabízí vlastní možnost rozvozu.

Zdroj fotografie: Canva

Štamgasti sobě – předplaťte si posezení v lepších časech

Na webu Stamgastisobe.cz máte možnost zakoupit si poukaz do kteréhokoliv zaregistrovaného podniku, který pak okamžitě dostane peníze. Vám pak na e-mail přijde poukaz. Můžete se tak těšit, až ho uplatníte a oslavíte návrat do normálu.

Zdroj fotografie: Bistro Střecha

Pomozte potřebným

Současná krize těžce dopadla i na sociálně slabé skupiny obyvatel, zejména na lidi bez domova. Některé podniky proto nabízejí možnost předplatit lidem v nouzi jídlo. Příspěvkem na kampaň Místní místním pomůžete nejen někomu v obtížné situaci, ale i zapojeným provozovnám. Ani váš žaludek ale u toho nemusí zůstat prázdný, například v pražském Bistru Střecha máte možnost přidat zavěšený oběd přímo k vaší objednávce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…