Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mezinárodní den vědkyň je opět tady. Nechte se inspirovat jejich příběhy

Zdroj ilustrační fotografie: Freepik

Kathrin Jansen, Li Lanjuan, Petra Trnková nebo například Blanka Nyklová, Dana Moree a mnoho dalších. Nikdy jste o těchto ženách neslyšeli? Jde o tváře kampaně s názvem Úspěchy vědkyň v roce 2020 Národního kontaktního centra – gender a věda, které letos v rámci kampaně k Mezinárodnímu dni žen a dívek ve vědě představilo více než 20 nadějných vědkyň.

Letošní téma kampaně Úspěchy vědkyň v roce 2020 se i přes přítomnost pandemie covid-19 nezaměřuje jen na bojovnice s virem. „Chceme upozornit i na ty ženy a dívky, které úspěchu dosáhly v jiné oblasti,“ řekla Kristýna Veitová, organizátorka projektu. Nejde přitom jen o výhry ve vědeckých soutěžích nebo získání grantů. „Úspěchem loňského roku je bezpochyby také zvládnutí práce a starosti o příbuzné, či samotné pokračování vědecké činnosti,“ říká vedoucí NKC Marcela Linková.

Příběhy vědkyň je možné sledovat na Instagramu NKC – gender a věda. Pod hashtagy #ZenyVeVede nebo #WomenInScience ale mohou i další vědkyně sdílet svůj největší úspěch, kterého v loňském roce dosáhly.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…