Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Díky projektu Filtmtoro je možné legálně sledovat filmy na internetu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Mladý podnikatel Tomáš Vyskočil vytvořil projekt, prostřednictvím kterého chce Čechy odnaučit nelegálnímu stahování filmů po internetu. Na svých stránkách shromáždil databázi filmů, které je možné za poplatek sledovat online a především legálně. V současnosti je v databázi již přes sedm tisíc filmů.

Je možné v Česku najít rychle a jednoduše kvalitní filmy či seriály? Cílem webu Filmtoro.com je ukázat, že nabídka filmů online je v tuzemsku velmi široká. Stačí jen do vyhledávání na serveru zadat český či původní název filmu, a hned zjistíte, zda se film nachází v českých online videotékách.

Vyskočil se ve svém novém projektu snaží shromáždit všechny filmy, které je možné sledovat online na internetu. „Spousta filmových fanoušků si stěžovala, že musí filmy ‚pirátit‘, protože u nás nejsou dostupné. Snažil jsem se je přesvědčit, že to není pravda, že u nás nabídka je. Nikdo ale nevěděl, jak velká,“ vysvětlil pro Ihned.cz Vyskočil, jenž v minulosti založil například již server Edna.cz nebo Filmpub.cz.

Filmtoro bude vydělávat především na reklamě a díky mezinárodnímu zaměření ho autor zatím píše v angličtině. V říjnu chystá oficiální spuštění a doufá, že lidé postupně z nelegálního stahování přejdou na kvalitní filmy za přijatelnou cenu. Na webu je nyní možné zhlédnout přes sedm tisíc filmů a ceny za online sledování se nejčastěji pohybují od 50 do 300 korun českých.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.