Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Digitální řemeslo jako budoucnost školství. Učitelé i žáci mohou proniknout do tajů 3D tisku on-line

Ilustrační foto: Pixabay

Lze využít 3D tisk v hodinách biologie nebo matematiky? A je možné se v používání moderních technologií zdokonalit i z domova? O tom, že zní odpověď na obě otázky ano, přesvědčí studenty i učitele projekt FabLab University. Studium digitálního řemesla je díky on-line formě přístupné všem.

O pojízdné dílně FabLab Experience, která přiváží moderní výuku do škol v celém Jihomoravském kraji, jsme vás už informovali. Vzdělávat se v oblasti 3D tisku a dalších technologií ale nově může úplně každý. Jihomoravské inovační centrum (JIC) totiž na úspěšný projekt navazuje on-line univerzitou. Ta nabízí kurzy pro nadšence z řad studentů i učitelů.

Studenti, kteří holdují technickým vychytávkám, se díky on-line univerzitě naučí pracovat se softwarem, ovládat 3D tiskárny i realizovat konkrétní výrobky dle podrobných návodů. Svoji kreativitu budou mít do budoucna možnost předvést i v nejrůznějších soutěžích.

FabLab University dělá studium digitálního řemesla přístupné všem. Ilustrační foto: Pixabay

Učitelům pak projekt nabídne jednodenní i dlouhodobé kurzy, kde se naučí, jak implementovat práci s 3D tiskem do výuky nejen technických předmětů. 3D tisk může být užitečný také při výuce jazyků, výtvarné výchovy, biologie nebo tvorbě pomůcek na hodiny.  

FabLab University je aktuálně v pilotní verzi. Kromě 3D tisku se v příštích měsících chce zaměřit také na laserovou technologii a robotiku. Po zrušení současných omezení pak tvůrci projektu plánují i prezenční kurzy v prostorách FabLabu Brno.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…