Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti přespaly v knihovnách a školách. Proběhl další ročník Noci s Andersenem

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Malí čtenáři si užili přespání v knihovnách, mateřských a základních školách. Na konci března se uskutečnil legendární a již 23. ročník Noci s Andersenem. Akce, která má podpořit dětské čtenářství, se koná vždy na přelomu března a dubna při příležitosti výročí narození slavného dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena a na Mezinárodní den dětské knihy, který se slaví 2. dubna, informoval server iRozhlas a Noc s Andersenem.

Tento rok se do projektu zaregistrovalo přes 1 200 míst v Česku a stovky dalších na Slovensku i v dalších zemích. Děti si užily nejen společné čtení a přenocování, ale i další doprovodný program. Organizátoři připravili například divadelní a hudební představení, hry, společné vaření, večerní stezky odvahy, tvůrčí dílny a jiné aktivity inspirované knihami a čtením.

První Noc s Andersenem proběhla v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně. Na dvacet malých čtenářů tehdy čekalo noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení. Následně se akce rozšířila do dalších měst a obcí. Noc s Andersenem momentálně pořádá Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR a je vrcholem celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti Březen, měsíc čtenářů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

Británie chce létat taxíkem a doručovat poštu pomocí dronů

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Lidé s odlišnostmi se chtějí cítit „normálně“

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok 

5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok 

Ať už patříte k těm, kteří si dávají novoroční předsevzetí, nebo ne, pozitivní motivace se pro…