Desítky seniorů si užily předvánoční projížďku Prahou

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Život 90

Vánoce by měly být krásné a dostupné pro všechny. Tedy i pro starší lidi, kteří z různých důvodů nemohou vyrazit nasát předvánoční atmosféru sami. Naštěstí ani na ty se díky různým organizacím nezapomíná…
Tradiční projížďku hlavním městem pro seniory pořádá organizace Život 90 už přes čtvrt století. Nevynechala ani letos. Tentokrát byla vyjížďka cílena především na klienty tísňové péče, kteří patří mezi ty nejkřehčí a do vánoční Prahy se za běžných okolností nedostanou. Atmosféru si užila zhruba devadesátka seniorů.
„Akci pořádáme každoročně s úmyslem věnovat jeden krásný den právě těm, kteří Vánoce tráví jinak sami. Ať už je to kvůli tomu, že nikoho nemají, anebo kvůli hendikepu, kterým trpí,“ říká ředitel organizace Jan Lorman. Projížďku doplnil i program pro širokou veřejnost. Adventní trh nabídl možnost nakoupit dárky z několika chráněných dílen, na občerstvení se podílely ženy bez domova z organizace Jako doma.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura