Děda chodí do útulku a dává si s tamějšími kočkami dvacet

Zdroj fotografie: FB Safe Haven Pet Sanctuary

Dobrovolnictví může mít různé podoby. Pětasedmdesátiletý Terry Lauerman si vybral nepochybně jednu z těch příjemnějších. Volný čas tráví ve společnosti koček a často si s nimi dá i šlofíčka. Vysílá tak do světa originální poselství – dobrovolničit se dá i ve spánku!
Safe Haven Pet Sanctuary v americkém Wisconsinu slouží jako útočiště pro kočky se zvláštními potřebami, které by jinak musely být utraceny. Pomoc sponzorů a dobrovolníků je pro centrum klíčová. „Máme štěstí, že tu máme lidi, jako je Terry. Jednoho dne přišel, představil se a řekl, že by rád kartáčoval kočky. Od té doby sem chodí každý den,“ vzpomíná zakladatelka Elizabeth Feldhausen.
Terry má navíc jednu specialitu – velmi často zničehonic usíná. A to i ve společnosti koček. O milý příběh se zařízení podělilo na svém facebooku, kde se dočkal velkého ohlasu. Na jeho základě navrhl Terry vyzvat komentující k menší finanční podpoře. Ta k dnešnímu dni přesáhla 60 tisíc dolarů. Centrum navíc vytvořilo speciální předměty spjaté s Terrym, jejichž nákupem mohou zájemci pomoct také.

Autor článku

Kristýna Motlová