Dánská vláda odkoupí poslední čtyři slony z místních cirkusů

Zdroj fotografií: Unsplash, Pixabay

Vystoupení slonů z programu dánských cirkusů nadobro zmizí. Tamní vláda se rozhodla poslední čtyři slony odkoupit a následně chov divoce žijících zvířat v cirkusech úplně zakázat.

Poslední čtyři dánští cirkusoví sloni se dočkají zaslouženého důchodu. Dánská vláda je od cirkusů Arena a Trapez odkoupí za 11 milionů dánských korun, což je v přepočtu více než 38 milionů korun českých. Jejich následné umístění zatím není zcela jisté, pravděpodobně však budou mít možnost dožít v některé z místních zoologických zahrad, která jim zajistí důstojné podmínky.

Dánský ministr zemědělství a rybolovu Mogens Jensen navíc hodlá v následujících týdnech předložit parlamentu návrh zákona, který chov a drezúru divokých zvířat v cirkusech zcela zakáže.

V ČR se zákaz drezury slonů týká zatím pouze nově narozených mláďat – spolu se zákazem drezury nově narozených delfínů to vláda schválila na jaře letošního roku. Už od roku 2004 se u nás nesmí drezírovat ani nově narození primáti, ploutvonožci, někteří kytovci, nosorožci, hroši a žirafy.

Zdroj: ekolist.cz

Autor článku

Adéla Svobodová