Cyklisté z Kladenska se mohou těšit na novou stezku

Nové stezky se kladenští cyklisté dočkají příští rok. Zdroj: stochov.cz

U Stochova na Kladensku vznikne nová cyklostezka za devět milionů korun. Stezku, která povede mezi Stochovem směrem na Nové Strašecí, by mělo město vybudovat do konce června příštího roku.

Cyklostezku město vystaví na cestě, která není rozdělená pro chodce a cyklisty, a kvůli malému prostoru dochází ke kolizím. „Současnou cestu místní hodně využívají, a to nejen pro cyklistiku,“ uvedla pro ČTK starostka Stochova Miloslava Becherová. Cyklostezka bude měřit asi kilometr a kvůli bezpečnosti bude rozdělená na dvě části – pro chodce a pro cyklisty.

Nedávno přibylo v blízkosti stezky dětské hřiště a kromě cyklostezky plánují zástupci města postavit kolem cesty i nové lavičky a odpočinkové zóny. Město tak navazuje na projekt, v němž propojuje Stochov a Nové Strašecí novými cyklostezkami a cestami.

O dotace na stavbu město požádalo Státní fond dopravní infrastruktury, zatím však nebylo o přidělení rozhodnuto. Jestli fond finance přidělí, začne se s výstavbou cyklostezky již v září tohoto roku. Pokud tímto způsobem město peníze nezíská, práce započnou na vlastní náklady Stochova příští rok.

Zdroj: ČTK

Autor článku