Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Cyklisté z Kladenska se mohou těšit na novou stezku

Nové stezky se kladenští cyklisté dočkají příští rok. Zdroj: stochov.cz

U Stochova na Kladensku vznikne nová cyklostezka za devět milionů korun. Stezku, která povede mezi Stochovem směrem na Nové Strašecí, by mělo město vybudovat do konce června příštího roku.

Cyklostezku město vystaví na cestě, která není rozdělená pro chodce a cyklisty, a kvůli malému prostoru dochází ke kolizím. „Současnou cestu místní hodně využívají, a to nejen pro cyklistiku,“ uvedla pro ČTK starostka Stochova Miloslava Becherová. Cyklostezka bude měřit asi kilometr a kvůli bezpečnosti bude rozdělená na dvě části – pro chodce a pro cyklisty.

Nedávno přibylo v blízkosti stezky dětské hřiště a kromě cyklostezky plánují zástupci města postavit kolem cesty i nové lavičky a odpočinkové zóny. Město tak navazuje na projekt, v němž propojuje Stochov a Nové Strašecí novými cyklostezkami a cestami.

O dotace na stavbu město požádalo Státní fond dopravní infrastruktury, zatím však nebylo o přidělení rozhodnuto. Jestli fond finance přidělí, začne se s výstavbou cyklostezky již v září tohoto roku. Pokud tímto způsobem město peníze nezíská, práce započnou na vlastní náklady Stochova příští rok.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…