Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chytrý prsten dokáže v nouzi jednoduše přivolat pomoc

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Nimb

Pocit bezpečí je v životě důležitý snad pro každého z nás. Způsobů, jak ho docílit, je spousta a jedním z těch nejnovějších může být i speciální prsten Nimb. Ten umí po prostém stisku tlačítka přivolat vybranou osobu na pomoc.

Nimb je samozřejmě o něco větší než běžné prsteny, jen tak v sobě ale dokáže ukrýt vše, co je třeba. Pro uživatele je hlavní nouzové tlačítko, po jehož stisknutí se pošle poplašná zpráva společně s údaji o aktuální poloze vybraným uživatelům – může jít o rodinu, přátele i policii.

Výrobce také motivuje vlastníky prstenu, aby se nabídli pomoct v nouzi ostatním majitelům. Uživatel si tak může jako jeden z pohotovostních kontaktů přidat cizí osobu, která bydlí nedaleko a je ochotná pomáhat. Prsten funguje díky propojení s chytrým telefonem, je k dispozici ve dvou barvách a bez nabíjení vydrží dva týdny.

Související články

Inspirace

Nový prototyp auta usnadňuje cestování vozíčkářům

Inspirace

Ženy v Himálajích se svým projektem chtějí zachránit sněžné leopardy

Inspirace

Bratři ze Seattlu zachránili ze stromů přes 2000 koček

Inspirace

Japonský vlak štěká, aby předešel srážce se zvěří

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.