Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chomutov se stal dalším městem, kde si dobijete svůj elektromobil. Zkrátka nepřišla ani chomutovská radnice

Síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily se opět rozrostla. Nová dobíjecí stanice se nyní nachází také v Chomutově. Nalézt ji můžete u budovy tamního magistrátu ve Zborovské ulici. Za jejím vznikem stojí společnost ČEZ, která městu navíc jako bonus darovala i elektromobil Peugeot iOn a šest elektrokol. Elektromobil budou zaměstnanci magistrátu využívat pro jízdy na různá jednání po městě, elektrokola zase využijí pracovníci sociálního a stavebního odboru.

S praktickým využitím dopravních prostředků na elektřinu má už chomutovská radnice významné skutečnosti. „Rozšiřujeme tak počet našich vozidel na alternativní pohon. Například strážníci už používají elektrické skútry,“ popsal situaci ve městě tehdejší primátor Jan Mareš. Nabíjecí stanice nabízí dvě varianty dobíjení. Klasické, u něhož se doba dobíjení pohybuje okolo 8 hodin, nebo zrychlené, kde je čas celého cyklu zkrácen na zhruba půl hodiny.

Přístup ke stanici získají všichni, kteří si zažádají o povolenku magistrátu. Povolenku obdrží na počkání. Slouží k tomu, aby přístup ke stojanu neblokovala jiná auta než elektromobily. Chomutovská stanice je navíc pouze jednou z mnoha v dlouhodobém plánu společnosti ČEZ. Další 2 stanice již brzy vyrostou v Ústí nad Labem. „Aktuálně máme v přípravě další kroky, které výrazně přispějí k rozšiřování elektromobility v celém regionu,“ popsal záměr společnosti manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík, což je pro majitele dopravních prostředků s elektrickým pohonem jistě skvělá zpráva.

Zdroj: http://usti.idnes.cz/verejna-dobijecka-pro-elektromobily-v-chomutove-f6p-/usti-zpravy.aspx?c=A141002_130708_usti-zpravy_alh

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.